Tweety revolucionářů z Egypta v angličtině. Twitter začal experimentovat

Vysoce postavení vůdci egyptských revolucí už mají automaticky překládaný Twitter. Jejich zprávy si tak může přečíst celý svět.

Testovací provoz překládací služby Bingu rozjel Twitter na začátku měsíce. Zatím zkoušel evropské jazyky jako italštinu, francouzštinu a španělštinu. Egyptským uživatelům ji otevřel až ve středu, kdy se odehrálo další dějství arabského jara. První zprávy o rezignaci prezidenta Muhamada Mursího si tak mohl přečíst v angličtině i západní svět.

Kromě Mursího Twitter automaticky překládal i tweety opozičního lídra Muhameda ElBaradeia a aktivisty Waela Ghonima. Ghonim má momentálně přes 1,1 milionů folowerů.

Překlad není úplně stoprocentní. Twitter ale ještě oficiálně službu nespustil. “Jako součást experimentu jsme spustili automatický překlad u nejsledovanějších účtů v Egyptě. Lidé ve světě tak budou moci lépe pochopit, co se tam děje,” říká mluvčí Twitteru pro server AllThingsD.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter obnovil dohodu s Googlem, tweety u něj dostanou přednost

Společnost Twitter odsouhlasila spolupráci s Googlem. Ten získá přímý přístup k streamu tweetů. Díky tomu se takřka v reálném čase budou moci zobrazovat přímo ve výsledcích vyhledávání. Podle některých zdrojů budou mít zvýhodnění či zvýraznění oproti ostatním stránkám. Ke změnám dojde ještě v první polovině letošního roku.