Tumblr spustil mobilní reklamy v aplikacích pro iOS a Android

Mobilní reklama na mikroblogovací platformě Tumblr, kterou společnost spustila během včerejška, je důležitým doplňkem její současné monetizační snahy Radar. Protože se Tumblru neustále zvyšuje počet mobilních uživatelů, těžko by společnost do budoucna vystačila bez způsobu, jak přístupy přes své mobilní aplikace přetavit ve finanční příjmy.

První reklama se na Tumblru objevila před ani ne rokem, a nyní ji společnost převádí i do mobilní podoby. Důvody k tomu rozhodně má – počet mobilních uživatelů se začíná nebezpečně přibližovat počtu těch, kteří preferují desktop.

Mobilní reklama na Tumblru bude vycházet z desktopové obdoby, reklamního programu Radar, pouze bude převedená do mobilního prostředí. Reklamy budou vypadat stejně jako obyčejné příspěvky, stejným způsobem je také půjde komentovat či sdílet, pouze budou označené jako sponzorované. Prvními partnery Tumblru se mají stát známá jména, mimo jiné také GE, Warner Bros. a ABC.

Mobilní reklamy se budou ukazovat ve streamu příspěvků v mobilních aplikacích Tumblru pro iOS a Android, a to jednomu uživateli maximálně čtyři denně. Tím je zajištěno, že uživatel nebude reklamou zahlcen příliš. Naopak tím, že reklamy mají stejnou podobu jako ostatní příspěvky, by se mělo dosáhnout, že jim uživatelé budou věnovat větší pozornost. Možnost reklamy komentovat a sdílet by měla pomoci s jejich šířením a efektivitou.

Tumblr má letos odvážný plán, do konce roku by chtěl své průběžné hospodaření otočit na ziskové. Mobilní reklamy jsou zcela jistě důležitým krokem.

Via Tumblr, VB, pC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co s digitálními uživatelskými účty po smrti? Google nabízí řešení

Ačkoliv na smrt nikdo z nás příliš nemyslí, všechny nás jednou čeká. I když účet na Googlu či Facebooku možná není to, co člověka v takovém kontextu napadne jako první, otázka, co se stane s opuštěnými uživatelskými účty na digitálních službách, rozhodně není nepodstatná. Google s novou funkcí nabízí svým uživatelům možnost volby.
Přečtěte si více

Harlem Shake Roulette! Zbytečné, zvrácené, zábavné

Co se stane, když spojíte bláznivý meme a princip náhodně losovaného videa po vzoru Chatroulette? Přesně to, co byste čekali. Harlem Shake Roulette vás bude do zblbnutí zásobovat šílenými záběry lidí provozujících Harlem Shake ve všech myslitelných kompozicích. Tak dlouho, dokud to dokážete snášet.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Halloween!

Česká politika je na memy trochu slabší (videím se nicméně pověnujeme speciálně), takže jsme museli zase sáhnout ven. V Américe se už připravují k tradičnímu svátku, který podněcuje kreativitu všech generací a my se podíváme na ty nejzábavnější z nich.