Tři čtvrtiny českých firem nepoužívá Facebook pro firemní komunikaci

Na Facebooku je dnes kolem čtyř milionů značek. Na tom českém jich ale pořád dost chybí. Podle průzkumu agentury Best Communication totiž 77 procent místních firem svou stránku neprovozuje.

Třetina oslovených vysvětlovala absenci facebookové komunikace tím, že neví, co to facebooková stránka je. Zbytek nevidí důvod k jejímu používání. Ti, kteří ale Facebook používají i v byznysu, pochází nejčastěji z Vysočiny a Karlovarského kraje.

Data a následná analýza vzešla ze vzorku 525 manažerů a vlastníků firem, kteří využívají internet aspoň jednou týdně. Ukázalo se navíc, že tuzemští šéfové používají Facebook spíš k soukromým účelům a necelé jedno procento z nich sleduje zajímavé figury české twitteroscény. 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co přináší poslední změny facebookového Open Graphu

Ve snaze zvýšit kvalitu Open Graph aplikací pro koncové uživatele Facebook mění některé zaběhlé modely fungování. Již nebude možné automatické sdílení aktivity uživatele, Open Graph příspěvky budou vizuálně silnější a odpadne několik funkcí, které uživatele podle dosavadních zkušeností obtěžovaly.