TOP memy týdne: MEME 101

Už tři roky pro vás sledujeme nejzábavnější reklamní i významná nereklamní videa na YouTube, abyste se jimi nemuseli probírat sami a prohlédli si jenom ta, která opravdu stojí za to. Je to fuška, každý týden nám to zabere klidně i několik hodin. Ale jak se říká – někdo to dělat musí. A protože jsme srdcaři, rozhodli jsme se pro vás obětovat dalších X hodin týdně probíráním těch nejlepších memů, které zavalily internet v daný týden.

Původně jsme se chtěli o memech rozepsat do úvodu nového seriálu trochu víc, ale pak jsme si vzpomněli, že Barbora Buchtová na konferenci New Media Inspiration na začátku loňského roku přinesla natolik pěknou prezentaci o tom, co jsou to memy, že není potřeba vysvětlovat nic dalšího. Mimochodem, tehdejší konferenci jsme za Tyinternety celou natáčeli, takže se můžete podívat i na záznam Bářiny přednášky.

Vedle toho Bára připravila i prezentaci o marketingovém využití memů, kterou také doporučujeme, pokud vás tématika zajímá i pracovně.

K TOP memům uplynulého týdne. Nejsou samozřejmě všechny jenom z minulého týdne, některé jsou starší, ale za poslední týden je někdo opět repostoval a my jsme neměli to srdce je z přehledu vyhodit. Také jsme chtěli udělat pouze TOP 10, ale nějak nám z toho omylem vyšlo TOP 50.

Každopádně opět bodovala Grumpy Cat nebo naprosto skvělý mem Things Boys Do We Love. Originální extrémně populární blogísek, kde si holčičky vzájemně libují nad tím, jak jsou na ně jejich chlapci hodní, je už starý pár let a pro internetovou komunitu je zdrojem nekonečné inspirace. A k tomu navíc samozřejmě spousta dalších zábavných nesmyslů, ve kterých nechybí roztomilá koťátka a další zvířátka, facepalmy, policejní trolling, screenshoty z Facebooku a podobné nesmysly. Mimochodem, doporučujeme si rozkliknout první obrázek a pak vesele pokračovat šipkami – ano, kvůli memům jsme dokonce poprvé po třech letech na Tyinternety udělali alespoň základní galerii :).

Naše zdroje: 9gag, MemeCenter, Reddit, 4chan, WeKnowMemes, LoLwall, HugeLOL, Rouming

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Valentýnské šílenství a šedivá love story

Jako každý rok, tak je to tu i letos - blíží se 14. únor, den zamilovaných. S tímto dnem také přichází řada depresí a divných nálad, to se odrazilo i v dnešní sbírce úspěšných memů. Co se nás ale také brzy bude týkat, to je určitě premiéra filmu "Padesát odstínů šedi", která burcuje holky po celém světě, proto: "Brace yourselves!"
Přečtěte si více

Nová loga, nové reklamy. Všechny důležité změny na Facebooku za duben

Nové logo Facebooku, nové typy reklamy včetně videa za milion dolarů, nové možnosti cílení včetně hloupých telefonů, nový vzhled na mobilech, emotikony a několik zjednodušení. V dubnu Facebook marketéry šetřil o něco víc než o měsíc dříve, přesto se ale objevila řada věcí, které by vás minout neměly, pokud vás marketing na největší sociální síti jakýmkoliv způsobem živí.