Tlačítko Sdílet konečně i na mobilním Facebooku

Pokud jste pravidelnými uživateli mobilního Facebooku, existuje velká šance, že jste si během svých návštěv všimli jednoho zásadního nedostatku. Mobilní Facebook nenabízel tlačítko pro sdílení. To se na něm nyní objeví, nejprve na mobilním webu a později i v obou majoritních aplikacích.

Tlačítko pro sdílení se na Facebooku zobrazuje u odkazů, obrázků a některých dalších příspěvků sdílených přáteli a sledovanými stránkami. Výhodou pro uživatele je, že nemusí sami vkládat odkaz na Facebook, pokud je chtějí sdílet dál. Stačí kliknout na zmíněné tlačítko, přidat vlastní komentář a publikovat. Pokud informaci uživatel ručně nesmaže, bude takto sdílený příspěvek obsahovat také údaj o tom, od koho pochází.

Tlačítko pro sdílení (v angličtině Share) ovšem dlouhou dobu chybělo na mobilním Facebooku. Společnost v minulosti připustila, že se na něm tlačítku pracuje, nikdy to ale s jistotou nepotvrdila. Nyní se tlačítko některým uživatelům objevilo na mobilním Facebooku na adrese m.facebook.com a společnost médiím potvrdila, že nejde o test, ale o postupné zprovozňování. Časem by se také měla funkce objevit v příštích verzích mobilních aplikací pro iOS a Android.

Tlačítko pro sdílení na mmobilním Facebooku

Z hlediska stránek je hlavní výhodou zprovoznění tlačítka to, že se zobrazuje u všech jejich příspěvků. Weboví uživatelé je tímto způsobem často sdílejí dál, čímž se k jejich přátelům dostane nejen samotný příspěvek, kterému se tak zvyšuje engagement i dosah, ale také informace o existenci stránky jako takové. Nově mezi sdílející uživatele přibudou i ti mobilní, což by mělo mít za následek zvýšení celkového počtu sdílení. Sdílení je vedle Like a komentářů také jedním z faktorů, kterými Facebook měří engagement a celkovou zajímavost stránky. Radujme se tedy, zprovoznění mobilní verze tlačítka je rozhodně dobrou zprávou pro všechny.

Via VB, TC

 

Total
0
Shares
Další články