Tlačítko Sdílet konečně i na mobilním Facebooku

Tlačítko pro sdílení se na Facebooku zobrazuje u odkazů, obrázků a některých dalších příspěvků sdílených přáteli a sledovanými stránkami. Výhodou pro uživatele je, že nemusí sami vkládat odkaz na Facebook, pokud je chtějí sdílet dál. Stačí kliknout na zmíněné tlačítko, přidat vlastní komentář a publikovat. Pokud informaci uživatel ručně nesmaže, bude takto sdílený příspěvek obsahovat také údaj o tom, od koho pochází.

Tlačítko pro sdílení (v angličtině Share) ovšem dlouhou dobu chybělo na mobilním Facebooku. Společnost v minulosti připustila, že se na něm tlačítku pracuje, nikdy to ale s jistotou nepotvrdila. Nyní se tlačítko některým uživatelům objevilo na mobilním Facebooku na adrese m.facebook.com a společnost médiím potvrdila, že nejde o test, ale o postupné zprovozňování. Časem by se také měla funkce objevit v příštích verzích mobilních aplikací pro iOS a Android.

Tlačítko pro sdílení na mmobilním Facebooku

Z hlediska stránek je hlavní výhodou zprovoznění tlačítka to, že se zobrazuje u všech jejich příspěvků. Weboví uživatelé je tímto způsobem často sdílejí dál, čímž se k jejich přátelům dostane nejen samotný příspěvek, kterému se tak zvyšuje engagement i dosah, ale také informace o existenci stránky jako takové. Nově mezi sdílející uživatele přibudou i ti mobilní, což by mělo mít za následek zvýšení celkového počtu sdílení. Sdílení je vedle Like a komentářů také jedním z faktorů, kterými Facebook měří engagement a celkovou zajímavost stránky. Radujme se tedy, zprovoznění mobilní verze tlačítka je rozhodně dobrou zprávou pro všechny.

Via VB, TC