The Oatmeal získal 850 tisíc na Teslovo muzeum (infografika)

Přes 20 tisíc lidí ze 102 různých států světa se zapojilo do sbírky na nákup bývalé laboratoře, kde své vynálezy testoval Nikola Tesla. Na vybrání 850 tisíc dolarů jim stačil jediný týden a sbírka se tak naplnila více než měsíc před vypršením limitu. Portál Indiegogo při této příležitosti vydal infografiku, kde shrnuje informace o kampani.

Matthew Inman, známý díky svým komediálním aktivitám jako The Oatmeal, se sbírku na vybudování muzea pro Nikolu Teslu rozhodl uspořádat coby důsledek svých dlouhodobých aktivit. Ty jsme shrnuli v prvním článku před týdnem a jako obvykle v celém příběhu nechybí obvyklá dávka osobitého humoru.

Výsledkem se každopádně stala kampaň Let’s Build a Goddamn Tesla Museum na portálu Indiegogo, jejímž cílem je nákup pozemků, kde stála Teslova věž a laboratoř. Ty jsou nyní na prodej, bylo ale třeba získat 1,7 milionu dolarů, přičemž polovinu peněz slíbil v případě úspěchu dorovnat stát New York. A úspěch to rozhodně je.

Sbírka velmi rychle překonala očekávání, když rostla průměrným tempem 6000 dolarů za hodinu a v současnosti už lidé přislíbili přes 914 tisíc dolarů. Přitom stále zbývá ještě dalších 39 dní. Nyní přijdou podle Inmana na řadu jednání s majitelem pozemků o přesné ceně a vyhodnocování všeho, co bude třeba pro obnovu udělat. Za celým projektem stojí kromě Inmana také nezisková organizace, která se snaží Teslův odkaz zachránit posledních 15 let. A je fascinující sledovat, co dokáže internet za jediný týden.

Kromě nákupu pozemků bude třeba také investovat do stavby muzea. S tím by už by ale mohli pomoci i velcí investoři, které Inman svým svérázným způsobem oslovil (JP Morgan: Před sto lety jste Teslu sponzorovali, proč ne teď; GE: Obrali jste Teslu o peníze, nikdy není pozdě to napravit; Google: Kdyby Tesla žil, miloval by Gmail a vysmíval se Bingu; Christian Bale: If Batman was real, he would sponsor the shit out of this museum).

Svojí polívčičku si ale přihřál i server Indiegogo, který při této příležitosti vypracoval přehlednou infografiku o přispěvatelích a zveřejnil ji na svém blogu. A dokud se Kickstarter neotevře Evropanům, my jsme jen a jen rádi, že uspět lze i jinde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

O čem svědčí padající akcie Facebooku? Hlavně o emocích

Zdálo se, že všechno jde jako na drátkách. Akcie Facebooku začaly po vystoupení Marka Zuckerberga na konferenci Disrupt opět posilovat. Jenže nakonec se karta opět obrátila a jako bumerang se zas a znova vrací stále ty samé otázky a pochybnosti. Až se jeden musí ptát, z čeho jsou vlastně všichni pořád tolik překvapeni.