The Faces of Facebook: Obličeje všech uživatelů Facebooku na jedné stránce

Zajímá vás, kolikátým uživatelem Facebooku jste byli? Kdo z vašich přátel byl na sociální síti první? A hlavně, jak to vypadá, když profilové fotografie všech uživatelů dáte na jednu stránku?

Rozhodně to zajímalo autorku projektu The Faces of Facebook, designerku Natalii Rojas. Ta s pomocí API Facebooku a na základě veřejných údajů uživatelů vytvořila stránku, kde je možné nalézt profilové fotografie všech uživatelů sociální sítě. Můžeme-li projektu věřit, je jich už skoro 1.3 miliardy.

the faces of facebook

Samozřejmostí je, že můžete kliknout kamkoliv do prostoru stránky, abyste zobrazili fotografie, které se v daném místě nachází. Fotky jsou seřazeny chronologicky, podle toho, jak se uživatelé na Facebook postupně registrovali. Jako první proto, úplně v levém horním rohu, najdete fotku Marka Zuckerberga.

Asi největší zajímavostí ale je, že můžete web propojit se svým účtem z Facebooku. K tomu slouží tlačítko ve tvaru špendlíku v pravém horním rohu stránky. V takovém případě projekt najde nejen vaši fotografii, ale také fotografie všech vašich přátel. Kdo z nich byl na sociální síti první? Překonáte 9 milionů a nějaké drobné, což je nejdéle registrovaný z mých přátel? A znáte někoho, kdo je mezi prvním milionem uživatelů? Nebo snad mezi prvními sto tisíci?

Projekt The Faces of Facebook rozhodně nám všem nádherně předvádí, jak ohromný a populární kolos Mark Zuckerberg vlastně vybudoval.