Televize je out. Naučte se, jak se sleduje video na sociálních sítích

Sledovat klasickou televizi je pro dnešní generaci ve věku 25 až 44 let dost nuda. V České republice má téměř 60 % zástupců tohoto věku u sebe v době sledování klasického televizního vysílání laptop, chytrý telefon nebo tablet. Přitom takzvaně multitaskují a především sjíždějí sociální sítě. Přesněji řečeno textový a foto obsah na těchto sítích.

OBR. 1

Přemýšleli jste však někdy, jak byste mohli sledovat video obsah z Facebooku, Twitteru, YouTube a dalších sociálních sítí v době, kdy zrovna v televizi nedávají nic zajímavého? My ano a máme pro Vás 3 řešení.

Zmiňovaná řešení vám umožní sledovat video obsah stejně pohodlně tak, jak jste zvyklí z televizních přenosů.

Nejvíce nás uchvátila služba s názvem Stevie. Nejedná se však o propagátora slavné subtropické byliny, ale o StartUp, který svým uživatelům umožňuje sledovat video obsah ze sociálních sítí Facebook, Twitter, Google+/YouTube. Mají poměrně propracovanou škálu produktů, která uživatelům umožňuje Stevie používat zdarma v prohlížeči, mobilní aplikaci Android a iOS, Chromecast, Apple TV a Samsung Smart TV. Sledovat můžete předvolené playlisty nebo video obsah vašich přátel, které máte přidané ke svým sociálním účtům. Během sledování videí se vám ve spodní a pravé části obrazovky zobrazují také nejpopulárnější Tweety a fotky. Skvěle funguje vyhledávání videí přes klíčová slova a hashtagy. Stevie je prostě sladká a návyková.

Všichni, kdo mají zkušenosti s managementem sociálních sítí a jsou zvyklí komunikovat ve velkém objemu, určitě znají službu HootSuite. V HootSuite si tvoříte takzvané streamy ze sociálních sítí Facebook, Twitter, Instagram, Google+, YouTube a LinkedIn na jednom dashboardu. Ve free verzi můžete mít pouze 3 sociální sítě, kdo se nechce omezovat, musí si zaplatit. Skrolováním dolů si vybíráte video obsah a zvolené video se vám spustí v lightboxu. Pro běžného uživatele je služba poměrně nepřehledná a neumožňuje jednoduše tvořit své vlastní video playlisty napříč sociálními sítěmi. Jako výhodu spatřujeme správu všech nejpoužívanějších sociálních sítí. Hootsuite můžete používat nejen ve vašem oblíbeném prohlížeči, ale především v mobilní aplikaci pro Android a iOS.

hootsuite

Abychom si nakonec přihřáli i naši českou polívčičku, tak jsme se podívali na zoubek StartUpu OrganizeTube. Tato služba umožňuje uživatelům sledovat videa ze sociálních sítí YouTube, Vimeo, Dailymotion. Uživatelé si tvoří své playlisty z oblíbených videí nebo přímo video kanálů. Při tvorbě playlistů jsme ocenili velice user friendly přetahování videí z různých webových stránek přímo do OrganizeTube účtu. Tyto playlisty je možné nejen sledovat, ale např. sdílet na svých webových stránkách s personalizovaným designem.

OrganizeTube můžete sledovat v prohlížeči nebo si stáhnout mobilní aplikaci pro Adnroid a iOS. OrganizeTube je v podstatě takový český Pinterest pro video obsah.

O aplikacích, které umožňují komunikovat na sociálních sítích během sledování televizního programu nebo tvořit „televizní“ program z video obsahu ještě určitě mnohé uslyšíme. V Evropě zatím mnoho takových hraček není, ale z amerického trhu se k nám brzy nějaká prodere.

Kartami by mohla v blízké budoucnosti zahýbat služba Netflix, kterou po světě využívají desítky milionů lidí a nejpozději příští rok se objeví i v Česku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Debilní kecy, Mila Kunis a hlavně poníci!

Zapomeňte na osvaleného hezouna Old Spice Guye - nový internetový hrdina ze stejné dílny na virální zázraky neměří ani metr padesát, má krátké nohy, velký nos a chlupy po celém těle. A ono to vážně má něco do sebe. Kromě něj se dnes můžete těšit také na hororové lekačky, trochu aristokratické zábavy, jedno famózní interview a zase nechybí ani nějaké ty debilní kecy.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Máte 3 nepřečtené zprávy

Super Bowl nejsou jenom nejdražší a nejlepší reklamy, ozvuky má samozřejmě i v memech. Kromě toho se dozvíme další sadu zásadních životních pravd a mouder: O Bearu Grillsovi, o Snoop Doggovi, o tom, jak se má správně chodit po ledu, o tučňácích, pejscích i kočičkách.
Přečtěte si více

5 fascinujících podob 3D tisku

Konference bez 3D tiskáren jsou beznadějně out a ani databáze tisknutelných vibrátorů už dnes nikoho nepřekvapí. Ale stejně jako třeba architektonická studia tiskla své 3D modely dlouho před tím, než tiskárny věcí ohromily veřejnost a zaplavily ji lacinými prstýnky, jsou i nyní nejrůznější odvětví zase o krok dál - od medicíny, přes kosmonautiku až po stavitelství.