Takhle vypadá umění v podání Google Street View

Google Street View zaměstnává hledače vizuálních pokladů už dlouhou dobu. Skoro přesně před rokem jsem vydali článek Nejúžasnější obrázky z Google Street View s momentkami, které nás stále dovedou fascinovat. Spící superhrdina, policejní zásah, dopravní nehody, pozoruhodní lidé na zajímavých místech. Zatímco tehdy nás ohromilo především neopakovatelné kouzlo okamžiku, tentokrát jsme se rozhodli k tématu vrátit z hlediska obrazové kvality, tedy s fotkami, na které by mohl být pyšný i kdejaký amatérský fotograf.

Jejich přehled dal dohromady Aaron Hobson (za pozornost stojí i jeho další fotky) a člověk musí skoro pochybovat, jestli se opravdu jedná o dílo nemyslícího stroje. Našince určitě potěší, že se do výběru, který v současnosti koluje internetem, dostal i jeden zástupce z České republiky – název města jsme však rozšifrovat nedokázali.


Huautla, Mexiko


Sao Joao Del Rei, Brazílie


Saint-Nicolas-de-la-Grave, Francie


Ponsworthy, Anglie


Viviens, Francie


Route 17, Jihoafrická republika


Dearagon, Španělsko


Saska (?), Česká republika


Utsira, Norsko

Kromě obrázků Aarona Hobsona a těch uvedených ve výše zmíněném článku existuje i řada dalších. Některé lze najít třeba na jednoduchých stránkách googlestreetviews.com, kde je i dokumentace z několika výstav obrázků z Google Street View, které již proběhly. Spousta zajímavých kousků se dá najít zejména na adrese 9-eyes.com.

S tím, jak se program Street View rozšiřuje po celém světě a nově zahrnuje i parky nebo dokonce sjezdovky (ano, existuje i Street View skútr), jistě se dočkáme ještě spousty skvělých fotek, které reportéři mohou pořídit prostým screenshotem z tepla domova.

Via TNW