Také LinkedIn zavedl dvoufaktorové přihlašování

Po vzoru Twitteru zavedla dvoufaktorové přihlašování i síť profesionálů LinkedIn. Systém využívající kódů zasílaných přes SMS má zvýšit bezpečnost přihlašování do účtů na sociální síti.

Dvoufaktorové přihlašování s pomocí SMS představil LinkedIn na svém blogu poslední květnový den, skoro přesně týden potom, co podobnou službu představil i Twitter. Dvoufaktorové přihlašování je na sociální síti profesionálů nepovinnou doplňkovou službou, kterou mohou uživatelé využít, nestačí-li jim nestačí běžné způsoby zabezpečení, jimiž LinkedIn jejich účet chrání. K zapnutí služby a vysvětlení toho, jak funguje, LinkedIn využil formu krátké prezentace:

Na rozdíl od Twitteru je dvoufaktorové zabezpečení plně přístupné a funkční i pro uživatele z České republiky. Pro uživatele, kteří tuto funkci zapnou, bude automaticky spuštěna ještě jedna další pojistka – pokaždé, když se na LinkedIn přihlásí z nového přístroje, jim na zaregistrovanou elektronickou adresu přijde e-mailová zpráva. Uživatel by tak měl mít alespoň teoretickou možnost se velmi rychle dozvědět o případném neoprávněném přístupu do svého účtu.

Via LI

Total
0
Shares
Další články