Syrští hackeři napadli na Twitteru Onion, ten odpověděl satirickými články

Populární satirický zpravodajský server The Onion, který se již dlouhé roky živí vymyšlenými zprávami, kterými mezi řádky paroduje ty skutečné, se stal dalším cílem syrských hackerů. Twitter účet webu napadli, protože se jim nelíbil článek o syrském prezidentu Bašáru al-Assadovi.

Účet The Onion na Twitteru se stal posledním terčem syrské skupiny hackerů, která si přezdívá The Syrian Electronic Army. Uskupení v uplynulých týdnech převzalo krátce kontrolu nad celou řadou Twitter účtů velkých médií, mezi kterými nechybělo BBC, agentura AP či televizní síť CBS.

Po vážně míněných zpravodajských serverech bylo hacknutí The Onion poměrně překvapivé, člen Syrské elektronické armády přezdívaný Th3 Pr0 ale do věci vnesl světlo, když se pro Bussiness Insider vyjádřil, že nevoli vzbudil tento článek o syrské občanské válce. Onion označuje za důvěryhodný zpravodajský web, který v rámci své satiry dokáže mezi řádky ukazovat pravdu lépe, než vážně míněné zpravodajské weby, a Syřané prý byli článkem o Assadovi zklamáni.

“The Onion je satirická zpravodajská organizace a často je v zobrazování zpráv důvěryhodnější, než korporátní média. Nedávno publikovali článek, který neurvale útočí na Sýrii a její současnou situaci. To se dotklo mnoha Syřanů, kteří se na Onion spoléhali, že bude v humorném duchu ukazovat pravdu. Doufali jsme, že náš pokus opravit jejich zpravodajství přitáhne pozornost k tomu, že je pravděpodobné, že ve změně tónu Onion figurovalo cizí rozhodnutí. Nečekáme, že Onion svůj přístup změní, protože i mnoho jiných velkých amerických organizací se ukázalo příliš slabými, než aby odolaly směru vytyčenému jejich režimem, ale doufáme, že přitáhneme pozornost veřejnosti k jejich dvojitému metru i v satiře.”

Několik desítek minut publikovala Syrská elektronická armáda na účtu The Onion své tweety. Jak vyplývá z nich i z výše řečeného, uskupení stojí na straně současného syrského režimu prezidenta Assada:

Onion velmi rychle získal svůj účet zpět a všechny předmětné tweety z něj okamžitě zmizely. Server navíc situace využil, a publikoval několik článků, které s včerejšími událostmi přímo souvisí. Kromě zesměšňování bezpečnosti hesel a nevážného seznamu doporučení, jak se vyhnout hacknutí svého Twitter profilu, využili autoři satirického webu proti útočníkům i mnohem drsnější munici. To když publikovali článek, ve kterém se jim členové uskupení přiznávají, že si jen chtěli užít trochu zábavy před “nevyhnutelnou bolestivou smrtí z rukou rebelů”.

Via BI, cnet, TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook ve spokojenosti uživatelů propadl, uspěl Google

Podle letošního vydání American Customer Satisfaction Index jsou návštěvníci Facebooku se svou sociální sítí značně nespokojeni. Facebook se z celkem 230 zkoumaných společností umístil až v poslední pětici, nejhůře mezi sociálními sítěmi, kterým trochu překvapivě kraluje nováček v podobě Google+.