Své příspěvky na Facebooku už mohou editovat i správci stránek

Ověřené stránky na Facebooku, stejně jako některé neověřené, konečně mohou upravovat své publikované příspěvky. Facebook novinku potvrdil, s tím, že v současnosti testuje spuštění editací pro úplně všechny stránky.

Zatímco uživatelé již mohou své příspěvky upravovat od loňského září, stránky zatím tuto možnost neměly. Tedy až na výjimky, sociální síť průběžně funkci během minulého roku testovala i u některých stránek. Přístupnou ji ale v rámci experimentu mělo jen pár šťastlivců.

Weby InsideFacebook a AllFacebook nyní shodně informují, že jim tiskové oddělení Facebooku potvrdilo širší spuštění editací pro stránky. Všechny tzv. ověřené stránky již dnes mají úpravy příspěvků aktivované. Facebook je navíc dále testuje i pro stránky neověřené, pro které by mohly (bohužel ale také nemusely, sociální síť v tomto směru nic neslíbila) být plošně spuštěny někdy v následujících měsících.

Editace příspěvků umožňuje stránkám i uživatelům především opravy chyb v příspěvku. Nebude tedy již nutné úplně smazat a vydat nanovo. S tím také odpadá nepříjemná volba mezi ztrátou engagementu a komentářů, které již příspěvek získal, a vadným příspěvkem obsahujícím gramatickou či věcnou chybu nebo překlep.

edit post

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter pracuje na dvoufaktorovém přihlašování, mělo by zabránit hackům dalších účtů

Těžko si představit lepší chvíli na demonstrování toho, proč dvoufaktorové přihlašování na Twitteru chybí. Včera byl napaden účet agentury AP a falešné zprávy o bombě v Bílém domě dokonce krátkodobě oslabily americké akcie. Dobrá zpráva je, že funkce je ve stádiu testování před plošným spuštěním, které by nemělo být daleko.
Přečtěte si více

Infografika: Muži versus ženy na sociálních sítích

Některé sociální sítě jsou oblíbenější, některé méně, některé mají publikum hlavně mezi mladšími, jiné naopak přitáhly spíš starší. Stejně tak platí, že některé sítě jsou oblíbenější u mužů a některé naopak u žen - právě to se stalo hlavním předmětem zkoumání infografiky z blogu InternetServiceProviders.org.
Přečtěte si více

Facebook radí, jak správně psát příspěvky a co nedělat

Kdo jiný než samotný Facebook by měl vědět, jak nejlépe zacházet s různými typy příspěvků? I proto jistě každý, kdo se o stránky na Facebooku stará, ocení poměrně podrobný návod k zacházení s videem, fotkami, odkazy, otázkami, událostmi i klasickými textovými statusy. Přesto, že pro zkušené správce možná půjde spíš o potvrzení toho, co už sami tuší.