Stránka sleduje všechny tweety o alkoholu a drogách

Twitter lze používat ke sledování mnoha trendů v nejrůznějších oblastech. Tvůrci stránky Drug Talk on Twitter sledují, jak lidé diskutují o drogách

Jak se na Twitteru mluví o alkoholu a drogách? To zajímalo Sama Deforda, jednoho z tvůrců projektu Drug Talk on Twitter. S pomocí vyhledávání přes API a několika klíčových slov se z jeho ruky zrodila stránka, na které můžete vidět v reálném čase nejnovější tweety, které se týkají alkoholu, marihuany, kokainu, metamfetaminu a LSD.

drugs twitter

Největším problémem při tvorbě aplikace se ukázalo být správné vytipování klíčových slov. Některé slangové výrazy, často používané pro sledované látky, totiž mají i příliš mnoho úplně jiných využití (např. “acid” používané pro LSD). Jejich zahrnutím do sledování by se tak započítávaly i nerelevantní výsledky.

I kvůli tomu je třeba relativní výskyt zmínek o různých drogách s rezervou, není totiž zcela vypovídající. Je ale zajímavý třeba v kontextu průběžných změn, které lze na stránce sledovat oproti stavu před 24 hodinami. Jak zmapoval Business Insider, změna ze čtvrtka na pátek znamená zásadní nárůst zmínek o všech sledovaných látkách s výjimkou kokainu:

thursday to friday

Sledovat také lze posledních 8 tweetů, které obsahovaly některý z klíčových výrazů, a to v reálném čase. První tweety projekt zaznamenal 3. ledna, a monitorovat je hodlá kontinuálně. Třeba se časem z takto zaznamenaných dat podaří vyčíst nějaké zajímavé trendy, které nejsou na první pohled tak očividné, jako zvýšená spotřeba alkoholu na počátku víkendu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Happy Independence Day a láhev na bar!

Politika je v memech jedno z nejsilnějších témat. Když už se někdy děje něco opravdu zajímavého, poznáte to právě podle počtu vtipných dovysvětlujících obrázků. Náš El Presidente na sebe (a samozřejmě i na nás) málem přivolal hněv boží, ale my jsme už tak daleko, že i těch obrázků vlastně ani moc netvoříme. Naši západní spojenci slaví Den nezávislosti a pořád není jasné, kdo je a kdo není terorista a kdo koho sleduje. Ale jinak klasika: zvířátka, debilní lidi na internetu, trochu neškodného rasismu a náš nový dětský hrdina Albert Rammstein!