Štěně za milion Like. Proč by rodiče neměli podceňovat Facebook

Co se stane, když dvěma malým holčičkám slíbíte pořídit vytoužené štěně, pokud získají milion Like na Facebooku? Nejdřív si nejspíš půjdete v klidu lehnout s dobrým pocitem, jak jste na to vyzráli a ještě jste své ratolesti zabavili. No a o 13 hodin později můžete začít vybírat nového pejska.

Kdyby se tenhle příběh skutečně nestal, nějaký hollywoodský scénárista by si ho musel vymyslet. V úterý 15. ledna se na Facebooku objevila stránka Twogirlsandapuppy s jediným cílem – získat milion zdvižených palců. Dvěma sestrám (a jejich třem malým bratrům) totiž táta slíbil pejska, pokud se jim to podaří. Všechno začala tahle fotka:

Nástup stránky byl neskutečný a už v noci na 16. ledna měly dva příspěvky na stránce 700 a 300 tisíc Like. Dnes, jen o několik dní později, má stránka těsně pod 300 tisíc fanoušků a pod jejími příspěvky jsou více než 3 miliony Like. Asi nepřekvapí, že ohromení rodiče museli uznat kapitulaci, a budiž jim ke cti, že se k celé věci postavili kladně a s humorem.

A předevčírem, tedy v pátek, už přišel čas na návštěvu North Shore Animal League America, kde bylo třeba učinit těžké rozhodnutí – kterého pejska si vybrat? Nutno podotknout, že do té doby už za sebou rodina měla živé vystoupení v televizní show a řadu článků ve velkých amerických médiích, která si podobnou senzaci samozřejmě nemohla nechat ujít. A které štěně nakonec zvítězilo? Jmenuje se Millie a je to to hnědé :-).

Podle očekávání velká pozornost médií vyvolala také zájem mnoha nejrůznějších napodobovatelů s více i méně roztomilými záměry. Ostatně ani tenhle případ nebyl první svého druhu, nedávno se dva sourozenci podobným způsobem dočkali nové kočky. Každopádně je to další důkaz, že se nevyplatí sílu sociálních sítí a odhodlanost jejich uživatelů podceňovat. Ve spojení se štěňátky a dětmi už vůbec ne.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook zveřejnil výsledky, akcie poskočily nahoru

Po Googlu a Yahoo se řada se zveřejněním hospodářských výsledků dostala i na Facebook. Sociální síť mírně překonala očekávání, a i když některé výsledky nejsou zdaleka takové, jak by si investoři asi představovali, akcie zareagovaly prudkým nárůstem. Dobré zprávy začínají přicházet především z klíčové oblasti mobilních příjmů.
Přečtěte si více

Twit nebo tweet? Jasno bylo až v roce 2008

Napadlo vás někdy, jak vůbec vzniklo slovo tweet, originál "českého" pojmu tweetovat? Pokud ano, a stále to nevíte, odpověď se dozvíte právě teď. Na úvod prozradíme, že Twitter sám ho nevymyslel. A navíc mu trvalo poměrně dlouho, než na jeho užívání přistoupil.