Stačilo vydržet. Google+ přestal vyžadovat skutečné jméno

Po tři roky své existence vyžadovala sociální síť Googlu Google+ od uživatelů skutečné jméno. S tím je ale konec, Google+ od včerejška může každý používat pod jakýmkoliv jménem či pseudonymem, které si zvolí. Hurá!

Po tři roky se mohli uživatelé registrovat na Google+ jen pod svým skutečným jménem. Toto pravidlo však vyvolávalo mnohé problémy, kromě toho mnozí uživatelé preferují pseudonym a své jméno používat nechtějí. Google proto postupně uvolnil pravidla pro jména stránek a podpořil také uživatele portálu YouTube, kteří si mohli své uživatelské jméno na Google+ přenést.

Nyní se konečně uvolňují pravidla i pro všechny ostatní uživatele Google+. Google nejenže požadavek skutečného jména zrušil, ale navíc se omluvil za komplikace, které toto pravidla mohlo v minulosti způsobit. Jestli omluvu přijímáte, nebo ne, to už je na vašem zvážení.

Je nicméně nepravděpodobné, že možnost v souladu s pravidly využívat jakékoliv jméno by Google+ přitáhla nové uživatele. Služba primárně nefunguje jako sociální síť, ale pouze jako jednotná sociální kostra ostatních služeb Googlu. Primárně nejde o to, aby uživatelé Google+ používali pro komunikaci s přáteli, jakkoliv je Google jistě rád, pokud to někdo dělá. Primárním cílem Google+ ale bylo a stále je sjednotit všechny informace o uživateli ze všech služeb Googlu pod jediný uživatelský účet, aby bylo možné efektivněji cílit reklamu.

V tomto směru jméno uživatelského účtu nehraje primární roli. Důležitější je to, zda uživatel je do tohoto účtu přihlášen a Google jej tak může sledovat napříč všemi službami. Pro Google tedy nejde o zásadní změnu, a pokud uživatele dokáže touto změnou potěšit, rozhodně se mu vyplatí ji provést.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook v grafice ukázal, co se stane po nahlášení obsahu

Stovky lidí rozdělených do několika specializovaných týmů zaměstnává Facebook proto, aby reagovali na hlášení uživatelů týkající se závadného obsahu nebo chování. Pro lepší ilustraci Facebook vytvořil diagram, který fungování celého systému ve zjednodušené podobě znázorňuje, a podělil se o některé nové informace.