Springpad vytvoří zajímavé seznamy zájmů z vašich Like

Bostonský startup Springpad představil integraci svých služeb s Facebookem a rozhodně jde o zajímavý nápad. Nyní dokáže z vašich akcí na Facebooku vytvořit seznamy zájmů roztříděné podle různých oblastí.

Springpad není zcela novým startupem, nová je ale jeho integrace s Facebookem. Před touto integrací šlo o nástroj, s jehož pomocí uživatelé mohli vytvářet speciální složky, kde si s pozvanými kontakty mohli vyměňovat názory takřka na cokoliv, od nejlepších filmů a hudby, přes restaurace či bary v určité lokalitě, až po plánování vybavení nového bytu. Ke všem položkám, které uživatelé takto sdíleli, Springpad přidával informace od svých partnerů, takže v případě filmů bylo mimo jiné vidět jejich hodnocení z Rotten Tomato, v případě restaurací zase byla možná přímá rezervace přes Open Table a další funkce.

Integrace toto nezměnila, přidala ale jeden důležitý prvek, který Springpad posunuje zase o kousek dál. Facebook je totiž sice bohatou zásobárnou informací o zájmech uživatele, trochu paradoxně ale pro samotného uživatele ne příliš prakticky využitelnou. Díky integraci dokáže nyní Springpad z Likes uživatele automaticky vytvořit seznamy zájmů, například seznam oblíbených filmů, restaurací a podobně. Tyto seznamy jsou samozřejmě nadále obohaceny o rozšiřující informace od služeb orientovaných na tu kterou oblast zábavního či jiného spotřebitelsky orientovaného průmyslu. Všechny seznamy mohou uživatelé dále editovat, sdílet s přáteli, publikovat na Timeline nebo do nich své přátele pozvat pro další spolupráci.

Springpad v timeline na Facebooku

Pokud jde o obchodní model, pracuje Springpad s provizemi za zprostředkování obchodu. Pokud si uživatel přes partnerskou službu něco koupí, například pokud si zarezervuje stůl přes Open Table, dostává startup finanční odměnu. Zde je třeba vyzdvihnout především model algoritmického obohacení položek sdílených jednotlivými uživateli, který na jedné straně dělá službu mnohem zajímavější pro uživatele, na straně druhé ale také Springpadu umožňuje, aby na poskytované službě vydělával. Otázkou ovšem jako vždy zůstává, zda právě tento model sdílení, spolupráce a objevování bude pro uživatele natolik přitažlivý, aby je masově přitáhnul.

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Spielberg odhalí trailer na film Lincoln přes Hangouts

Videochat Hangout se stal vlajkovou lodí Google+ a ve svém tažení se vydatně opírá o celebrity, prezidenty a velké osobnosti obecně. Už příští týden k nim přibude také historicky první premiéra filmového traileru, navíc za osobní účasti Stevena Spielberga a Josepha Gordon-Levitta.
Přečtěte si více

Shareaholic: Návštěvnost zprostředkovaná Facebookem roste, hlavně na mobilech

Facebook je mezi sociálními platformami dlouhodobě tou vůbec nejvýkonnější v přivádění návštěníků na externí weby. Analýza od Shareaholic ukazuje, že za poslední rok si ještě polepšil, když jím zprostředkovaná návštěvnost povyrostla o skoro 60 procent. Dobrou zprávou navíc je, že rozhodující podíl na růstu měla mobilní návštěvnost.