Správci na Facebooku brzy uvidí, kdo z nich publikoval jaký příspěvek

Facebook připravuje sice malou, ale ne nepodstatnou novinku ve správě stránek. Během posledních dnů upozorňuje jejich správce, že se od 20.února jejich jméno bude objevovat u jimi publikovaných příspěvků. Uvidí jej ovšem jen ostatní správci dané stránky, nikoliv veřejnost.

Pokud se něco nepovede, a stránka publikuje příspěvek, který raději publikovat neměla, díky jedné drobné změně ve správě stránek se z toho jeho autor už nikdy nevyvleče. Až doposud platilo, že pokud měla stránka několik uživatelů se správcovskými právy, nebylo zcela jednoznačné, kdo který příspěvek stránky publikoval. Facebook totiž autora příspěvku nijak neoznačoval.

Je samozřejmě pravda, že v praxi to asi žádné zásadní problémy nečinilo. Přece jen není ve většině případů problém na autora příspěvků přijít jinak. přesto je dobrou zprávou, že se Facebook tuhle drobnou nedokonalost rozhodl napravit. Sociální síť začala během víkendu správce stránek upozorňovat, že od 20.února uvidí u přípěvků svých stránek jméno toho, kdo je na sociální síti publikoval. Údaj samozřejmě nebude dostupný veřejně, na to, aby jej někdo viděl, bude sám ke stránce muset mít správcovská práva.

tyinternety who

Jméno toho, kdo příspěvek publikoval, Facebook zobrazí s uvedením “Posted by” (či slovy stejného významu v dalších jazycích) pod názvem stránky přímo v těle příspěvku. Pokud jménem stránky bude někdo komentovat, bude se sociální síť chovat podobně, a pod komentářem bude jeho jméno zobrazeno se slovy “Commented by”. Vidět bude samozřejmě i to, kdo naplánoval příspěvky připravené k automatické publikaci v budoucnu.

Sociální síť navíc nevzdává boj o to, aby správci stránek pravidelně nějaký ten obsah publikovali. Jak píše AllFacebook na základě informace od Mattea Gamby, sociální síť nyní některé administrátory stránek upozorňuje, jak dlouho na svojí stránce nevydali žádný příspěvek. Toto upozornění samozřejmě zároveň obsahuje call to action v podobě tlačítka, s jehož pomocí mohou správci příspěvek okamžitě začít psát. Facebook si od toho pravděpodobně slibuje zvýšení aktivity těch stránek, které jinak příspěvky příliš nehýří.

YouHaventPosted

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Padají vlády, nefungují konzole a je vedro

Pokud jste to ještě nezaregistrovali, českou politikou otřásají drobné skandálky. A lidová tvořivost to samozřejmě nemohla přejít bez povšimnutí. Cílem fórků internetových uživatelů ze světa nejsou ani tak politici, jako spíš herní konzole, tedy hlavně jedna z nich. A taky přichází Superman, a taky je horko. A taky další nesmysly a dokonce i nějaké ty Opráski... Užijte si to!