Soubory z Dropboxu lze sdílet ve skupinách na Facebooku

Vlastní systém pro sdílení souborů Facebook zprovoznil v květnu a i přes novou možnost sdílení souborů z Dropboxu bude původní varianta nadále fungovat. Uživatelé tedy mohou klasicky nahrávat soubory ze svého počítače, jak byli zvyklí. Kromě toho ale mohou sdílet soubory přímo ze svého úložiště v Dropboxu, bez nutnosti je nejprve stahovat na disk a poté je sdílet klasickým způsobem.

Ve skupinách na Facebooku lze nyní sdílet soubory z Dropboxu

Sdílené soubory bude samozřejmě možné komentovat, dát jim Like nebo je sdílet dál. V tomto ohledu je podstatná informace, se kterou přišel Inside Facebook, že soubory sdílené ve veřejných skupinách nemohou být nastaveny na přístupnost pouze pro členy skupiny, zatímco soubory ve skupinách uzavřených mohou být nastaveny na veřejné i pouze pro členy. Přes odkaz z facebookových skupin se ostatní uživatelé logicky dostanou pouze k odkazovanému souboru, ne k dalšímu obsahu daného úložiště na Dropboxu. Pokud majitel odkazovaný soubor kdykoliv pozmění, ve skupině o tom bude publikováno upozornění.

Jak připomněl TechCrunch, viceprezident Dropboxu Aditya Agarwal je dřívějším technologickým manažerem Facebooku, kde pracoval do prosince roku 2010. Je možné, že právě tato vazba pomohla nově zveřejněnou integraci zprostředkovat.