Socialbakers: Je lépe odkazovat video z YouTube, nebo nahrát na Facebook?

Když stránky a uživatelé publikují videa na Facebooku, volí v drtivé většině případů jednu ze dvou možností. Buď video nahrají na YouTube a na Facebook dají odkaz, nebo video nahrají rovnou na Facebook. Co z toho je lepší z hlediska uživatelské aktivity na Facebooku, tomu se na zoubek podívali Socialbakers.

Socialbakers zkoumali přes 4100 videí, která stránky publikovaly na Facebooku v době od 22. do 27. ledna. Už první údaj sám o sobě je velmi zajímavý a potvrzuje empirickou zkušenost, kterou většina z nás má – naprostá většina videa jsou odkazy z YouTube. Takových bylo 3684, videí nahraných přímo na Facebook bylo přibližně osmkrát méně, konkrétně 458.

Rozdíl mezi oběma variantami se ale okamžitě setřel, když se zkoumání zaměřilo na engagement na Facebooku. V tomto ohledu si jak videa z YouTube, tak ta hostovaná přímo na Facebooku vedla velmi podobně. Video z YouTube mělo v průměru o trochu víc Like a sdílení, ale se skutečně minimálním odstupem, videa z Facebooku měla zhruba dvojnásobek komentářů. Komentářů a sdílení bylo celkově poměrně málo, nejčastější aktivitou uživatelů v souvislosti s videem bylo kliknutí na tlačítko Like.

Největší rozdíl pak Socialbakers naměřili u celkového engagementu, kde videa hostovaná na Facebooku měla 0,25 procenta, kdežto videa z YouTube jen 0,151 procenta, což je vzájemně rozdíl kolem 40 procent. To by nasvědčovalo, že v konečném součtu na Facebooku přece jen fungují lépe videa, která jsou nahraná přímo na něm.

Pro hostování na YouTube naopak nasvědčuje to, že ze služby Googlu lze video volně sdílet a vkládat zcela kamkoliv. Taková možnost u Facebooku není, jeho videa můžete dále sdílet jen v rámci samotné sociální sítě. Volba, jakou variantu využít, tak bude záležet především na tom, jaké cíle s videem sledujete, kde všude jej potřebujete a jak klíčovou roli pro vás hraje návštěvnost kanálu na YouTube. A jaký je ideál z hlediska výkonnosti, bez ohledu na práci navíc? Tím zdá se bude varianta, kdy video bude nahrané na Facebooku pro sdílení na sociální síti a na YouTube pro zbytek internetu.

Via SB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tumblr pokryje volební debaty v USA pomocí živých GIFů

Od zítřka začíná série amerických předvolebních prezidentských debat, v nichž se třikrát za sebou utkají současný prezident Barack Obama a jeho republikánský vyzyvatel Mitt Romney. Díky přímým přenosům na YouTube můžete být u toho, díky GIFům z Tumblr můžete mít památku a taky spoustu zábavy.
Přečtěte si více

Průzkum: Hashtagy na Facebooku nepomáhají, spíš naopak

Tým kolem nástroje EdgeRank Checker se rozhodl zjistit, jak používání hashtagů na Facebooku podporuje viralitu. To, co zjistil, však rozbilo všechna očekávání. Hashtagy totiž nejenže viralitě nepomáhaly, ale navíc ji snižovaly a příspěvky s hashtagy měly i nižší engagement. Na vině jsou ale podle všeho i ti, kdo hashtagy používají.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zabijte mě!

Nejhorší na vybírání memů každý týden nejsou ty hodiny strávené online probíráním kravin a blbostí. Nejhorší je každý týden vymyslet, co mají ty nesmysly alespoň trochu společného. Sex má svoje místo předplacené na věčnost, zvířátka taky, utahování si z náboženství taky, u nás je stálým hostem i prezident. Tenhle týden je prostě bez speciálních událostí, i tak je to ale samozřejmě docela legrace, že jo..