Social novinky 8. týdne: Instagram má alba, WhatsApp zas vlastní kopii Stories

Máme pro vás 3 pěkné novinky ze světa sociálních sítí! Na Instagramu lze v jednom příspěvku nasdílet až 10 fotek či videí. WhatsApp má vlastní kopii Stories. Facebook testuje reklamní přestávky ve všech typech videí. To by šlo, ne?

INSTAGRAM

Alba jsou na Instagramu

V jednom příspěvku až 10 fotek či videí? Stačí vše nasdílet jako album. Každá fotka či video se dá zvlášť vylepšit vlastním filtrem, nebo lze aplikovat jeden filtr na celé album. To funguje jako carousel a na feedu je označeno modrými tečkami v dolní části. V uživatelském profilu se pak takové album zobrazí se zřetelnou ikonou. Už jste vyzkoušeli?

WHATSAPP

WhatsApp má Status, vlastní kopii Stories

Facebookem vlastněný WhatsApp se vrací ke svým kořenům. Nová funkce Status umožňuje sdílet s přáteli a kontakty obrázky, GIFy i videa, doplněná o nejrůznější filtry, samolepky a emotikony. Prostě takový šifrovaný klon Snapchat Stories. Určitě vás nepřekvapí, že tyto příspěvky mají životnost 24 hodin. WhatsApp funkci nyní celosvětově spouští na všechna zařízení s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone.

FACEBOOK

Reklamy i uprostřed živého přenosu

Facebook testuje reklamní přestávky ve všech typech videí. Reklama se může zobrazit u videa, které sledujete alespoň 20 vteřin. Každá další reklama se nezobrazí dříve, než uběhnou dvě minuty od té poslední. Tvůrci obsahu dostanou 55 procent z výdělku, zbytek pak připadne Facebooku.

U živého vysílání se to má následovně: pro vložení až 20vteřinové reklamy ho musí sledovat alespoň 300 lidí na profilu či stránce s více než 2000 sledujícími. V tomto případě pak musí živák běžet alespoň 4 minuty, poté se bude moct každých 5 minut vložit reklama.

live-ad-break

Total
0
Shares
Další články