Social novinky 7. týdne: Facebook fušuje do řemesla LinkedInu

Facebook sem, Facebook tam. Firmy přes něj mohou nově hledat zaměstnance. V mobilní aplikaci se videa začnou přehrávat automaticky se zvukem. Chystá se udělátko pro sledování videí na TV. Novinky, nad kterými odborník žasne a laik se diví. Mrkejte.

FACEBOOK

Firmy mohou nově hledat zaměstnance přes Facebook

Facebook fušuje do řemesla LinkedInu. Nová funkce umožňuje firmě vytvořit pracovní nabídku se souvisejícími detaily (název pozice, plat, typ úvazku atd.) a přijímat žádosti uchazečů o pozici. Kandidáti se budou o práci ucházet pomocí předvyplněného formuláře, který se odešle skrze Messenger. A to vše zdarma. V příštích několika týdnech se má funkce testovat v USA a Kanadě, a poté by se měla rozšířit i do dalších zemí.

Videa v mobilní aplikaci se začnou přehrávat automaticky se zvukem

Facebook se rozhodl spláchnout nás všechny vlnou video novinek. Videa na mobilech začne v news feedu přehrávat automaticky se zvukem. Tudududum… Nepropadejte ale panice! Tuto báječnou funkci půjde v nastavení vypnout.

Vertikální videa, stále oblíbenější formát, se přehrají v režimu celé obrazovky silou pouhého jednoho kliku. Spoty si půjde také během přehrávání minimalizovat do rohu displeje a sledovat je tak během nekonečného scrollování news feedem a na Androidu dokonce i zcela mimo aplikaci. To jsou nám věci!

Chystá se aplikace pro sledování videí na TV

Televize je mrtvá, ať žije televize! Po dobití počítačů a mobilů táhne teď Mark Veliký do domácností ovládnout i televizi. Brzy by se měla na trhu objevit samostatná aplikace, která uživatelům umožní sledovat na svých chytrých televizorech videa, která najdou na svých facebookových stránkách. Radovat se mohou majitelé aplikací Apple TV, Amazon Fire TV a Samsung Smart TV. Pro další typy televizí funkce přibudou později.

wersm-facebook-tv-video-app-657x360

Diskuze k článku