Social novinky 51. týdne: Barevné textové statusy, skupinový videochat a živé audio vysílání

Sociální sítě v čele s Facebookem nám pod stromeček nadělily spoustu novinek: textové statusy s barevným pozadím, skupinový videochat v Messengeru, živé audio vysílání a hands-free natáčení videa na Instagramu.

FACEBOOK

Barevné statusy v hrsti

Staromilci, třeste se. Facebook si nejdřív pohrál s velikostí fontu u čistě textových statusů, teď si hraje i s jejich barevným pozadím. Snaží se tím bojovat s klesajícím počtem osobních statusů běžných uživatelů.

Některým uživatelům Androidu se již dokonce objevila možnost ozvláštnit své textové statusy barevným gradientem dle vlastního výběru. Během následujících týdnů či měsíců by měla být funkce zpřístupněná globálně.

Messenger je bohatší o skupinový videochat až pro 50 lidí

Facebook Messenger se s funkcí skupinového videochatu stává skutečnou vlajkovou lodí mezi chatovacími aplikacemi. Podle Facebooku se jedná o nejžádanější funkci vůbec.

Do skupinového videochatu se může zapojit až 50 účastníků. Ovšem jen u skupin do 6 účastníků se všichni uvidí v mřížkovém zobrazení. Při více lidech se všem zobrazí pouze videopřenos dominantního mluvčího a ostatní se do něj mohou zapojit prostřednictvím hlasu a textu.

Podcasteři všech zemí, spojte se

Facebook Live bude bohatší o živé audio vysílání. Všichni lační podcasteři, kteří doteď žili ve stínu videa, se určitě na novou funkci moc těší. Ta je zatím zpřístupněna pouze pár vyvoleným partnerům, jako je BBC World Service. Během roku 2017 bychom se měli dočkat i my ostatní.

Podcasty samozřejmě nejsou video budoucnosti, ale i tak skýtají spoustu výhod. Obraz může být někdy prostě nadbytečný, čistě zvukový záznam je navíc snažší pořídit a méně dat lze i v oblastech s horším signálem ihned vyslat do světa. Posluchač u nich navíc může dělat spousty jiných činností. Uvidíme, jak se k tomu postaví česká média.

fbliveaudio

INSTAGRAM

Natočte si video v hands-free režimu

Vychytávky sem, vychytávky tam. Instagram pro jednou přichází s opravdu užitečnou funkcí, kterou ani nemusel ukrást Snapchatu. S hands-free režimem nyní můžete natočit video jediným klepnutím na displej, bez nutnosti spoušť stisknout a po celou dobu ji držet. To se hodí.

wersm-instagram-hands-free-video-example

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Foursquare spustil svou první mobilní aplikaci pro obchodníky

Pokud máte svůj obchod, ať už jakýkoliv, a používáte jako jeden z nástrojů ke zviditelnění Foursquare, určitě vás někdy zlobilo, jak může být správa venue komplikovaná kvůli přístupnosti některých funkcí pouze z počítače. Od včerejška se to naštěstí mění, Foursquare totiž konečně vydal mobilní aplikaci pro obchodníky.