Social novinky 50. týdne: Z Messengeru je teď skoro Snapchat. Funkce „Můj den“ vzbuzuje rozpaky

Snapchatizace aplikací od Facebooku pokračuje. Jako poslední přišel na řadu Messenger, který vám teď nacpe příběhy všech vašich přátel. Facebook ale chce dokázat, že má na víc, než pokazit pár lidem Vánoce, a tak vykročil do boje s falešnými zprávami. Na Instagramu si lze pak uložit oblíbené fotky a videa do vlastní soukromé kolekce.

FACEBOOK

Z Messengeru je teď skoro Snapchat. Funkce „Můj den“ vzbuzuje rozpaky

Atmosféru Vánoc občas pokazí rozbalování dárků pod stromečkem. A to když se Ježíšek netrefí do vkusu obdarovaného. Jako se teď třeba netrefil Facebook. Varovali jsme vás ostatně už na začátku října, že Messenger s novými funkcemi přijde.

A přišel. Hezky v předvánočním čase. Všem uživatelům doslova vnucuje nové funkce, které prozatím není možné v nastavení vypnout. To bychom radši dostali ty ponožky.

Aktualizace mobilní aplikace z pátku s sebou přinesla hlavně funkci „Můj den“. Kompletně pozměněný layout teď upřednostňuje příběhy vás a vašich přátel před klasickou konverzací. Krátká videa či fotografie můžete doplnit o malůvky, texty či nálepky, zkrátka jako na Snapchatu nebo Instagramu. Obsah po 24 hodinách sám zmizí.

Někteří uživatelé hlasitě vykřikují o nejhorším updatu ever a Messenger si vztekle mažou. Jiní změnu vítají. Kam se řadíte vy? Podělte se v komentářích pod článkem.

Facebook vykročil do boje s falešnými zprávami

Pravda a láska musí zvítězit nad falešnými zprávami. Facebook proto konečně zavádí pravidla pro jejich omezení.

Nově dává lidem možnost označit článek jako hoax. Když bude nějaký příspěvek nahlášen vícekrát, hrozí mu nejen zhoršená pozice v news feedu, ale také viditelné označení výstražným symbolem, které značí, že se jedná o sporný obsah. Na tomto označování bude síť spolupracovat s třetími stranami ověřujícími pravdivost informací. Příspěvek s varovným symbolem také nebude moc být propagován a použit jako reklama. Podrobněji se o problematice rozepsali na Newsfeedu.

Addressing Hoaxes and Fake News from Facebook on Vimeo.

INSTAGRAM

Uložte si fotky a videa, ke kterým se chcete vrátit později

Už žádné screenshoty nahotinek, dokonalých snídaní a kafíček. S novou funkcí Instagramu si teď můžete vytvořit vlastní soukromou kolekci oblíbených fotek a videí. Tou se lze kdykoli kochat na vlastním profilu v sekci Uloženo. Od verze 10.2 totiž naleznete pod příspěvky malou vlajku, kterou si je uložíte na později. Na tohle si rozhodně nestěžujeme!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Český YouTube Fest letos vítěze dostane i na obří festival Sziget

Máte kapelu, skládáte songy a zpíváte, jen to o vás stále ještě nikdo neví? Třeba si už brzy budete moci zahrát na některém ze známých letních festivalů. Už potřetí je tu Český YouTube Fest, který spouští Ochranný svaz autorský a hudební portál Bandzone.cz ve spolupráci s českým Googlem. Letos přináší několik novinek.