Social novinky 49. týdne: Facebook testuje video lištu a profilové rámečky à la Snapchat

Kopírka jménem Facebook jede znovu naplno. V USA testuje podobnou lištu s videi jako má Snapchat a v několika zemích také profilové rámečky, které si může díky novému nástroji vytvořit každý uživatel sám. Do toho všeho se komentáře na Instagramu začínají mnohem více podobat těm na Facebooku. Kolotoč novinek v sociálních sítích za poslední týden je zase tu.

FACEBOOK

Facebook testuje podobnou video lištu jako má Snapchat

Skončí tahle „inspirace“ Snapchatem vůbec někdy? Aktuálně Facebook ve své aplikaci testuje podobnou navigační lištu s videi, jakou má Snapchat ve své Discover části. Nová video lišta nabízí jak rychlý přístup ke zrovna vysílaným živým přenosům, tak návrhy na sledování dalších super videí. V liště lze pak snadno spravovat notifikace a koho (ne)chce uživatel sledovat i nadále. Zatím se z novinky mohou radovat pouze uživatelé v USA.

fbvideonavigationbar2


Vytvořte si vlastní profilové rámečky s novým nástrojem od Facebooku

Kreativní duše radujte se! Facebook testuje rámečky podobné těm na Snapchatu. Těmi lze pak zkrášlit svou profilovou fotku či video. Nástroj pro tvorbu rámečků je v podstatě webová stránka, kde nahrajete jednotlivé grafické prvky ve formátu PNG s průhledným pozadím, vytvoříte si rámeček, přidáte podrobnosti o rámečku a pošlete ho ke schválení. Rámeček pak mohou použít i ostatní uživatelé tmavomodré sociální sítě. Funkce je ale zatím dostupná pouze v několika málo zemích.

fireshot-capture-141-camera-effects-https___www-facebook-com_fbcameraeffects_learn_


INSTAGRAM

Instagram vylepšuje komentáře ve velkém stylu

Komentáře na Instagramu se začínají mnohem více podobat těm na Facebooku. Nově si je teď všichni můžeme navzájem hezky pěkně olajkovat. Tím asi pro spoustu lidí skončí trápení s vymýšlením jakékoli (smysluplné) odpovědi. Za nás palec hore.

Na své si ale přijdou i fandové radikálnějších zásahů! Komentáře u jednotlivých příspěvků lze totiž vypnout úplně. Koho by furt bavilo poslouchat, jak je krásný a úžasný, že? Nás tedy rozhodně ne.

Pokud ještě obě vylepšení v aktuální verzi Instagramu nemáte, tak nezoufejte. Během pár týdnů určitě přistanou i do vašeho telefonu.

wersm-instagram-comments-controls

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook dále rozšiřuje možnosti videoreklam

Facebook nechce být jen o odkazech a fotografiích, ale chce prorazit i ve světě videoreklamy. Po představení automaticky přehrávaných videí a rozšíření analytických možností videa nyní sociální síť nabízí pro videoreklamy i nové marketingové možnosti.