Social novinky 47. týdne: Instagram má živé vysílání a mizející zprávy, Facebook vám najde Wi-Fi

Instagram minulý týden uvedl živé vysílání a mizející zprávy. Běda vám, jestli si ale uděláte jejich screenshot! Síť vás s radostí napráská. Facebook vedle toho testuje v rámci své hlavní mobilní aplikace funkci, která vám najde nejbližší Wi-Fi. A to se hodí!

Instagram

Instagram uvedl živé vysílání a mizející zprávy

Poslední aktualizace aplikace Instagram s sebou přinesla živé videopřenosy a posílání zpráv, které po čase zmizí. Živé vysílání spustíte z módu kamery v Instagram Stories a pro vaše followery je dostupné pouze po dobu samotného vysílání. Nelze jej tedy sledovat ze záznamu.

Současně síť zavádí mizející soukromé zprávy (fotky a videa), které můžete poslat jednotlivci nebo celé skupině. Takže: nevažte se, odvažte se!

Instagram posílá upozornění v případě pořízení screenshotu „mizející“ zprávy

Další novinkou po vzoru Snapchatu je funkce, kdy odesílatel „mizející“ zprávy dostane upozornění, pokud si někdo z příjemců pořídí snímek obrazovky. Slušný Big Brother! Ale nebojte se, pro standardní příspěvky ani Instagram Stories tato funkce neplatí.

Facebook

Facebook vám najde nejbližší Wi-Fi

Bez Wi-Fi na Facebook nelez. A přesně s tím vám síť asi brzy pomůže. Chce totiž najít tu nejrychlejší Wi-Fi ve vašem okolí. Minimálně ve Velké Británii si již někteří závisláci na těch internetech všimli, že je hlavní mobilní aplikace Facebooku informuje o tom, že se poblíž nachází hotspot. Nechme se překvapit, kdy funkce dorazí i k nám.

wersm-facebook-wifi-finder

Diskuze k článku