Social novinky 45. týdne: Instagram přidal do Stories zmínky, Boomerang a odkazy

Svět sociálních sítí nikdy nespí a mít o všem neustále přehled dá občas zabrat. Proto jsme tu zase s top novinkami za poslední týden. Instagram v aktuálním updatu přidal do Stories zmínky, Boomerang a odkazy. Messenger boti umí posílat reklamy a Facebook chce být nový LinkedIn.

Instagram

Instagram přidal do Stories zmínky, Boomerang a odkazy

Vypadá to, že se Instagram s pouhou kopií Snapchatu nespokojí. A to je dobře. Do Stories přidal hned tři nové možnosti – zmínky (klasicky pomocí @), Boomerang klipy a aktivní odkazy (zatím pouze pro ověřené účty). Tak honem rychle updatujte a hrajte si.
 
instagram_stories

Facebook

Messenger boti umí posílat reklamy

Facebooku ani reklamy není nikdy dost, že? Messenger má miliardu měsíčně aktivních uživatelů, takže dá rozum, že do něj pomalu přibývá i „kontextová“ reklama. Takové reklamní sdělení ve formě zprávy vám může poslat Messenger bot do 24 hodin od chvíle, kdy jste si se značkou naposledy psali, a pokud jste konverzaci iniciovali. Tato sponzorovaná zpráva bude moci obsahovat pouze jeden odkaz a jeden obrázek.
 
wersm-facebook-messenger-ads-657x360

Facebook je nový LinkedIn

“Connect with people for no reason at all,” zní neoficiální (ale zato upřímný) slogan LinkedInu. Ten by se teď mohl stát další obětí Facebooku, který na stránky přidává novou záložku s nabídkami pracovních míst. Funkce se zatím testuje a umožňuje vytvořit pracovní nabídku a přijímat žádosti uchazečů o pozici.
 
facebook-jobs

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přístup k Wikipedii bez poplatků za data nyní pro více zemí

Tvůrci Wikipedie věří, že ve vědění je moc, která by neměla být odepřena nikomu na světě. Bez ohledu na jeho barvu pleti či ekonomickou situaci. Tuto myšlenku se snaží přeměnit v realitu projektem Wikipedia Zero, který poskytuje přístup k mobilní verzi Wikipedie v rozvojových zemích zdarma, bez jakýchkoliv poplatků za přenos dat.