Social novinky 43. týdne: Vine je mrtvý, Facebook si pohrává s větším fontem

To byl zase týden. Vine už velmi brzy podstoupí eutanázii. Facebook si u některých příspěvků pohrává s masivním fontem a začal se kámošit s PayPalem. Novinky v sociálních médiích jsou prostě tu. Pojďte se podívat.

Vine

Vine je mrtvý

Šest vteřin někomu přišlo málo, někomu zase jako věčnost. Jisté je jedno: aplikace Vine se během následujících měsíců odebere do věčných lovišť za Meerkatem. Nebojte se ale, web zůstane online, takže si svá oblíbená videa budete moci pouštět ve smyčce až třeba do aleluja.

Natočili jste někdy povedený Vine? Pošlete nám ho na Facebooku. Možná ho použijeme k zatím neznámým účelům. Možná ne. Hlavně na nás netlačte!

Facebook

Facebook si u některých příspěvků pohrává s mnohem větším fontem

Všimli jste si, že jsou některé příspěvky na Facebooku už nějakou dobu napsané masivním textem? Přímo křičí o pozornost. Záměrně. Facebook se tímto způsobem rozhodl zviditelnit čistě textové příspěvky kratší než 35 znaků a zlepšit u nich engagement. Změna se týká příspěvků osobních profilů i stránek.

Pro porovnání:

normal masivni

Messenger se začíná kámošit s PayPalem

Facebook pomalu ale jistě rozvíjí Messenger do plnohodnotné byznysové platformy. Možnost posílat a přijímat transakce je jen malou součástí tohoto procesu. Nyní se dohodl se službou PayPal, která se tak má stát novým způsobem, jak zákazníci nakupující skrze rostoucí množství chatbotů mohou platit přímo v chatovacím okně. Funkce bude zatím dostupná pouze v USA.

paypal-messenger

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Všichni vás sledují!

Uplynulý týden byl ve znamenení několika zásadních událostí: Apple ukázal nový počítač, což nemohlo zůstat bez náležité odpovědi; dozvěděli jsme se, že všechno, co sdílíte na Facebooku a o čem se bavíte v Americe po telefonu, může a bude použito proti vám; objevil se nový fenomén "sloth-facingu", což bychom asi přeložili jako "lenochodozksichtování"; a samozřejmě jsme našli i další nesmysly..
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Iveta se Zdendou, papež a další zprávy ze světa

Už víme, že memy reagují na nejzásadnější informace ze světa. Tentokrát třeba na to, že papež nechce soudit homosexuály (což je určitě záslužná věc a za to se mu nesmějme, takže se mu pojďme smát za něco jiného). Nebo to, že pořád nevíme, jak to s tou Ivetou dopadne. Zachrání ji jiná online superstar Zdeněk Škromach? A co na to všechno Putin? A co aligátor?