Social novinky 41. týdne: Facebook spustil Workplace, Messenger navrhne téma ke konverzaci

Tmavomodrý svět je opět plný novinek: Facebook oficiálně spustil Workplace, Messenger vám poradí, o čem si povídat s přáteli, a ke všem videím hlavně dejte titulky. To jsou novinky v sociálních médiích minulého týdne.

Facebook

Facebook oficiálně spustil Workplace

Facebook povinně v pracovní době? Ano! Facebook Workplace je v podstatě klon sociální sítě pro firmy. Má zajistit komunikaci mezi kolegy a nahradit jiné nástroje, jako například vnitropodnikový e-mail, intranet, nástěnku či Slack. Měsíční poplatek za užívání platformy Workplace se pohybuje od jednoho do tří dolarů na uživatele v závislosti na velikosti dané vnitřní sítě. A je kompletně bez reklamy.

Pokud chcete ve vaší firmě Workplace vyzkoušet, můžete si na oficiálních stránkách aplikace zažádat o tříměsíční zkušební verzi zdarma.

Nemáte si o čem povídat s přáteli? Messenger pomůže

Prolomte ledy a nastartujte v Messengeru konverzaci o něčem (ne)smysluplném. Facebook vám to velmi usnadní, testuje totiž novou funkci zvanou “Conversation Topics”. Jedná se o návrhy témat, o kterých si můžete psát a zabít s nimi tmavomodrou nudu. Teď si jen musíme počkat, zdali se nápad chytne a funkce bude postupně přístupná více a více uživatelům.

Automatické generování titulků u videí

Titulky se automaticky přidají už i k organickým a placeným videím publikovaným na stránkách. Nahrávat titulky ve zvláštním souboru už tak nebude potřeba. Tuto funkci Facebook klasicky zavádí postupně.

facebook-silent-video-hed-2016

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ovládněte Facebook. Školení na téma reklama, soutěže a správa

Tyinternety.cz spolu s experty ze společností zabývajících se sociálními médii pokračují v seriálu facebookových školení. Účastníkům poskytnou komplexní vhled do fungování facebookové reklamy a tipy pro její využití, návod na pořádání soutěží, správné postupy pro zvládnutí krizové komunikace nebo ucelený přehled o možnostech aplikací.