Social novinky 4. týdne: Pozor, jdou k nám Facebook Stories

Facebook kopírování baví a chystá vlastní Stories. Že se nemůžete dočkat? Těšte se také na reklamy v Messengeru. Zato Twitter, ten se moc nevytáhl. Spouští teď Explore, což je jen lepší verze Moments.

FACEBOOK

Pozor, jdou k nám Facebook Stories

No nepovídejte! Facebook kopírování očividně baví a tak teď testuje Stories ve své ústřední mobilní aplikaci. Tam dostanou prioritní místo hned nad news feedem a klasicky zmizí po 24 hodinách. Filtry a efekty všeho druhu jsou samozřejmostí. Kdy přesně se dočkáme a jak bude vypadat implementace funkce na desktopu, není zatím jasné.

Těšte se na reklamy v Messengeru

Značky se radují, uživatelé Messengeru asi moc ne. Facebook začal testovat reklamy přímo v Messengeru. Jsou ve stylu karet (obrázek s textem a odkazem) a zabírají na domácí stránce celkem dost místa. Menší test by se měl odehrát v Austrálii a Thajsku. Facebook alespoň slibuje, že se reklamy nebudou zobrazovat v samotných konverzacích. Zatím, že?

facebookmessengerads

TWITTER

Twitter spouští Explore, lepší verzi Moments

Twitter vám teď ještě víc usnadní najít ten nejzajímavější obsah. Top tweety, hashtagy, události, živá vysílání, klíčová témata a trendy nově naservíruje na jednom místě – pod tlačítkem Explore. Jako první dostanou novou funkci uživatelé iOS, postupně se dočkají i všichni na Androidu. Současné Moments zůstanou v aplikaci, nebudou již ale primární.

twitter-embed

Diskuze k článku