Social novinky 39. týdne: Stories součástí Messengeru, Facebook at Work, nové Canvas Ads

Facebook vládne novinkám v sociálních médiích za 39. týden – nadále kopíruje Snapchat, spouští komunikační platformu Facebook at Work pro podnikové využití a aktualizuje Canvas Ads.

Facebook

Facebook nadále kopíruje Snapchat: “Stories” budou součástí Messengeru

Klony opět útočí. Facebook testuje funkci ve stylu Snapchat Stories přímo ve svém Messengeru. Říká tomu “My Day” a umí to všechno, co už moc dobře znáte, včetně automatickému odstranění obsahu po 24 hodinách. Novou funkci Facebook testuje v Polsku, kde Snapchat není zatím tak populární. Miliarda aktivních uživatelů Messengeru na světě se má na co těšit.

facebook-messenger-day

Facebook povinně v pracovní době

Facebook do práce je tady! Po několika letech vývoje Facebook 10. října oficiálně spustí komunikační platformu Facebook at Work pro podnikové využití. Jedná se vlastně o klon sociální sítě s určitými změnami a omezeními, díky kterým by měl firmám posloužit v jejich interní komunikaci a usnadnit spolupráci. A nebude to zadarmo.

133d7ae908ad56baa0e00385ea9967c4a7e4f91cd1b91caa5a226d59f56677cd

Nové Canvas Ads: Facebook přidává šablony a šikovné nástroje

Facebook aktualizoval formát Canvas Ads a přidal do něj nové, zajímavé funkce. Inzerenti mají nyní na výběr ze širokého spektra brandově orientovaných cílů, včetně zvyšování povědomí o značce a množství zhlédnutí videa. To ovšem není jediná novinka. Velmi brzy také Facebook zpřístupní šablony reklam, které zjednoduší jejich vytváření. Dále plánuje vylepšit technologii Canvas přidáním prvků 360° videa a odkazů na jiné reklamy téhož formátu.

PS: Canvas stále zůstává ryze mobilním formátem.

canvas1

Twitter

Twitter Moments jsou nyní dostupné všem

Storytelling fičura s názvem Moments je nyní dostupná všem. K nalezení je na vašem profilu jako další karta s názvem „Okamžiky“. Můžete tak sami vytvářet sérii tweetů nebo jen sledovat konkrétní okamžiky svého oblíbeného Twitteřana.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pravidelně, cíleně, připraveně. O komunikaci z e-Business Fora

Lidi nakupování na internetu baví a víc než na cenu dají na své zkušenosti s e-shopy a jejich komunikací. Jak ji tedy vylepšit a jak zákazníky zaujmout, zvýšit jejich loajalitu, jak často komunikovat na sociálních sítích a jaká je jejich budoucnost? Konference e-Business Forum nabídla svůj pohled na to, jak přesvědčit zákazníky díky lepšímu online marketingu.
Přečtěte si více

Infografika: Jak monitorovat online reputaci

Co se stane, když skupina kreativních lidí hledá infografiku o monitorování online reputace, a žádnou nenajdou? Vytvoří ji sami. Přesně to udělali lidé z Trackuru, společnosti zabývající se monitorováním sociálních médií. Výsledek můžete posoudit sami.