Social novinky 38. týdne: Snapchat má spektakulární brýle, Facebook falšoval statistiky

Novinky v sociálních médiích za poslední týden jsou natřískané jako nikdy. Snapchat má spektakulární brýle. Facebook falšoval statistiky. Google má vlastního messengera. Instagram umí ukládat koncepty. Tinder spojil síly se Spotify. Fíha.

Snapchat

Snapchat má spektakulární sluneční video-brýle

Brýle zvané “Spectacles” mají na rámu malé kamerky a nahrávají 10vteřinová POV videa. Stačí zmáčknout čudlík a je to – záznam se ihned prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth či wi-fi uloží v samotné aplikaci. Tato hračka vyjde na 130 dolarů a do prodeje půjde v omezeném množství na podzim pouze v USA. Teď je tah na tobě, Marku.

PS: Snapchat si také zkracuje jméno na Snap Inc.

Facebook

Facebook dva roky falšoval statistiky videí až o 80 %

Nikdy. Nikomu. Nevěřte. Facebook už nějaký ten čas tlačí videoobsah kupředu a tak není úplným překvapením, že si trochu vypomohl vylepšenými statistikami. Přiznal se, že v posledních dvou letech nadhodnocoval své statistiky průměrné doby sledování videí o 60 až 80 %. Facebook měl totiž v oné metrice počítat pouze videa přehrávaná déle než 3 sekundy. Tahle „chyba“ dost smrdí nefér konkurenčním bojem.

Instagram

Uložte si koncepty fotek díky funkci Save Draft

Konečně máte na Instagramu možnost uložit si rozpracované úpravy fotek a vrátit se k nim později. A to díky velmi očekávané funkci Save Draft, která je postupně uvolňována po celém světě. Ta umožňuje uložit veškeré změny a úpravy, které jste na fotce provedli, včetně popisků a umístění. Stačí, když se kdykoliv během procesu úpravy fotky vrátíte zpět. Na nic nečekejte a udělejte si pořádnou zásobu konceptů na horší časy hned teď. Aspoň nebude váš Instagram zet prázdnotou, když vás skolí rýmička.

wersm-instagram-drafts-screenshots

Google

Google má vlastního messengera jménem Allo

Seznamte se s Google Allo, chytřejší chatovací aplikací,“ představuje Google novou aplikaci na svém blogu. Google do Allo komunikátoru, který samozřejmě umí texty, fotky (do nichž lze kreslit), emoji i samolepky, integruje chytrého asistenta. Ten umí třeba něco rychle vyhledat a zjistit potřebné informace přímo v aplikaci. Stahujte nyní pro Android a iOS.

Tinder

Tinder a Spotify? It’s a Match!

Tomu se říká láska na první poslech. Už nehrozí, že byste něco měli s člověkem, který rád po sexu pouští Maxim Turbulenc. Tinder totiž spojil síly se Spotify a vy si teď můžete ve svém profilu nastavit song, díky kterému se do vás možná někdo zamiluje. Nebo naopak.

Total
0
Shares
Další články