Social novinky 37. týdne: Twitter mění limit 140 znaků a YouTube má vlastní „sociální síť“

Je to tak, na velikosti tweetu záleží. Twitter ale nebyla jediná sociální síť, která sebrala odvahu k větším změnám. Třeba YouTube přichází s vlastní „sociální síťí“. Na rok 2016 docela dobrý.

Twitter

Na velikosti tweetu záleží

Delší tweety jsou konečně tady. Twitter právě dnes – tedy 19. září – mění pravidla týkající se limitu 140 znaků. Do limitu 140 znaků se přestávají počítat uživatelská @jména při odpovědi na tweet a přílohy médií (fotografie, GIFy, videa i ankety). Bohatší cvrlikání může začít.

Všechno, co potřebujete o změnách vědět, ale nám už přišlo zbytečné o tom zdlouhavě psát, se dočtete třeba na blogu Bufferu.

twitter-update

YouTube

YouTube má vlastní „sociální síť“

Google postupně spouští slibovanou „sociální síť“ s názvem Community uvnitř YouTube. Jedná se vlastně o záložku na jednotlivých kanálech celebrit. Tam může autor kanálu publikovat příspěvky podobné těm na Facebooku – tedy text, obrázky a odkazy, no a jeho komunita může příspěvky hodnotit a psát komentáře. Na rok 2016 docela dobrý.

fireshot-capture-93-vlogbrothers-youtube-https___www-youtube-com_user_vlogbrothers_community-copy

Instagram

Urážlivé komentáře na Instagramu nechceme

Poslat někoho na Instagramu do **** už nebude tak snadné. Jelikož nikdo nemá rád urážlivé komentáře (pokud ovšem nejste ti, kdo je píší, potom smoláček), tak Instagram dává uživatelům do rukou zbraň jménem cenzura. Konkrétně jde o nástroj pro filtraci nevhodných komentářů. Funkce je založená na nezobrazování komentářů obsahujících urážlivá klíčová slova. Teď už ji stačí jen zapnout.

zzt_z_instagram-comments-hide-01-2016

Instagram Stories: Čmárejte si na fotky barevně

Bílá je nudná. Instagram dál nahrazuje Snapchat – nejnovější aktualizace přináší možnost oživit své Stories různě barevnými textíky.

P. S. Zkuste jednu z barev podržet dlouze, budete překvapeni!

wersm-instagram-text-with-colours

Facebook

Messenger umí platby v aplikaci

Messenger ve verzi 1.2 je skoro takový švýcarský nožík – používáte sice jen vývrtku na víno, ale umí to spoustu dalších užitečných věcí. V beta verzi a zatím pouze v USA je k dispozici nový způsob, jak v rámci Messengeru prodávat produkty a služby. Do zpráv budou nyní integrovány platby, což zákazníkům zjednoduší nákupy, aniž by museli opouštět aplikaci. O tom a o dalších funkcích se hezky rozepsali na Newsfeedu.
02-native-payments

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak české a britské firmy odpovídají na Facebooku

Výzkum české společnosti Brand Embassy odhaluje, jak se firmy staví k zákaznické péči na sociálních sítích. Stovka českých a britských firem byla prověřena mystery výzkumem Social (S)caring Brands a mimo jiné se ukázalo, že české firmy odpovídají na zákazníky na Facebooku o 16 procent častěji, než firmy ve Velké Británii.
Přečtěte si více

Jak se liší chování fanoušků získaných přes mobil a počítač

Jaké jsou rozdíly ve vnímání a následném využití mobilní a klasické inzerce na miliardové sociální síti z pohledu uživatele? Na to se podívala studie od společnosti AdParlor, která zjistila, že zdaleka nejsou jen v ceně a proklikovosti. Liší se i konverze a především chování uživatelů a nových fanoušků přicházejících z různých reklam.