Social novinky 37. týdne: Twitter mění limit 140 znaků a YouTube má vlastní „sociální síť“

Je to tak, na velikosti tweetu záleží. Twitter ale nebyla jediná sociální síť, která sebrala odvahu k větším změnám. Třeba YouTube přichází s vlastní „sociální síťí“. Na rok 2016 docela dobrý.

Twitter

Na velikosti tweetu záleží

Delší tweety jsou konečně tady. Twitter právě dnes – tedy 19. září – mění pravidla týkající se limitu 140 znaků. Do limitu 140 znaků se přestávají počítat uživatelská @jména při odpovědi na tweet a přílohy médií (fotografie, GIFy, videa i ankety). Bohatší cvrlikání může začít.

Všechno, co potřebujete o změnách vědět, ale nám už přišlo zbytečné o tom zdlouhavě psát, se dočtete třeba na blogu Bufferu.

twitter-update

YouTube

YouTube má vlastní „sociální síť“

Google postupně spouští slibovanou „sociální síť“ s názvem Community uvnitř YouTube. Jedná se vlastně o záložku na jednotlivých kanálech celebrit. Tam může autor kanálu publikovat příspěvky podobné těm na Facebooku – tedy text, obrázky a odkazy, no a jeho komunita může příspěvky hodnotit a psát komentáře. Na rok 2016 docela dobrý.

fireshot-capture-93-vlogbrothers-youtube-https___www-youtube-com_user_vlogbrothers_community-copy

Instagram

Urážlivé komentáře na Instagramu nechceme

Poslat někoho na Instagramu do **** už nebude tak snadné. Jelikož nikdo nemá rád urážlivé komentáře (pokud ovšem nejste ti, kdo je píší, potom smoláček), tak Instagram dává uživatelům do rukou zbraň jménem cenzura. Konkrétně jde o nástroj pro filtraci nevhodných komentářů. Funkce je založená na nezobrazování komentářů obsahujících urážlivá klíčová slova. Teď už ji stačí jen zapnout.

zzt_z_instagram-comments-hide-01-2016

Instagram Stories: Čmárejte si na fotky barevně

Bílá je nudná. Instagram dál nahrazuje Snapchat – nejnovější aktualizace přináší možnost oživit své Stories různě barevnými textíky.

P. S. Zkuste jednu z barev podržet dlouze, budete překvapeni!

wersm-instagram-text-with-colours

Facebook

Messenger umí platby v aplikaci

Messenger ve verzi 1.2 je skoro takový švýcarský nožík – používáte sice jen vývrtku na víno, ale umí to spoustu dalších užitečných věcí. V beta verzi a zatím pouze v USA je k dispozici nový způsob, jak v rámci Messengeru prodávat produkty a služby. Do zpráv budou nyní integrovány platby, což zákazníkům zjednoduší nákupy, aniž by museli opouštět aplikaci. O tom a o dalších funkcích se hezky rozepsali na Newsfeedu.
02-native-payments

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nákupy versus Xbox. Co na Facebooku řeší holky a co kluci?

Ruzní lidé různě mluví, a platí to i na Facebooku. V rozsáhlé lingvistické studii psychologové z Pensylvánské univerzity zkoumali, jak rozdílně na největší sociální síti komunikují různé osobnostní typy, rozdílná pohlaví a lidé různého věku. Výsledek? Pokud často používáte slovo "internet" a máte rádi počítače, budete podle výsledků pravděpodobně introvert.
Přečtěte si více

Aplikace LivesOn za vás bude chytře tweetovat i po smrti

Napadlo vás někdy, co se stane s vašimi účty na sociálních médiích, až zemřete? Odpověď je jednoduchá - v mnoha případech budou dále existovat, ale budou mrtvé stejně jako vy. Leda že byste využili služeb aplikací jako je LivesOn a dopřáli alespoň svému Twitteru jistotu posmrtného života, kterou si za dobré služby bezpochyby zaslouží (a kterou vy sami mít nebudete).