Social novinky 35. týdne: Snapchat si smazal Facebook, Instant Video v Messengeru a Instagram umí zoom

Vítejte u nejnovějšího vydání novinek v sociálních médiích za uplynulý týden. A že to bylo zase divoké; se změnami se vytáhl Facebook, Instagram, Snapchat i Twitter.

Messenger

Konverzace ožíjí s novou funkcí “Instant Video”

Facebook představil novou funkci živého videa v Messengeru – stačí stisknout tlačítko a spustit živé vysílání přímo v konverzaci. Díky malému oknu s vysíláním si můžete zároveň i psát s osobou na druhém konci. Instant Video má usnadnit sdílení krátkých okamžiků, kde je důležitá reakce druhého uživatele.

Instagram

Užijte si detaily na fotkách i videích

Na Instagramu konečně můžete přibližovat fotografie i videa. Je to malý krok pro lidstvo, ale velký skok pro šmíráky. Možnost zoomovat fotografie a videa je aktuálně dostupná jen pro iOS, tým Android má zatím smůlu.

Facebook

Facebook Offers jsou zase sexy

Facebook Offer je speciální reklamní formát, který není v Česku až tolik využívaný. Stránky pomocí něj mohou svým fanouškům nabízet slevové kupóny či jiné zvýhodněné nabídky. Facebook nedávno přišel s faceliftem a pár vylepšeními, které stojí za to. Podívejte se sami.

wersm-facebook-upgrades-ads-page-posts-offers-1

Snapchat

Snapchat si smazal Facebook

Hrdinů, kteří se často dušují, že si smažou svůj Facebook účet, je mezi námi spousta. Snapchat to ale opravdu udělal a Facebook si smazal. Stránka měla přes 6,5 milionu fanoušků. Poslední aktualizace stránky byla ovšem ze srpna 2013.

snapchat_facebook_page

Vlastní geofiltry (skoro) pro všechny

Snapchat přišel s novým webovým nástrojem pro vytváření vlastních geofiltrů, což jsou speciální překryvné vrstvy, které lze využít pouze v konkrétních lokacích. Snapchat je umožňoval vytvářet už od února, ale až teď to jde opravdu snadno. Jen v našich končinách zatím bohužel ne. A v aktualizaci aplikace přidal ještě pár užitečných změn.

Snapchat-geofilters

Twitter

Twitter se podělí o příjmy z reklam s tvůrci videí

Twitter na svém blogu oznámil, že se rozdělí s influencery o provizi z videoreklam. Ti mají mít nově možnost nechat před své záběry umístit krátkou reklamu (pre-roll), přičemž většina provize z prodeje inzertního reklamního prostoru má jít přímo jim: celých 70 procent.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přehled užitečných klávesových zkratek pro Facebook

Pokud s Facebookem trávíte opravdu hodně času, možná byste ho mohli také hodně ušetřit díky klávesovým zkratkám, které kupodivu nejsou příliš rozšířené. Umožňují rychle začít psát novou zprávu, udělovat Like fotkám či se bleskově přesouvat mezi sekcemi jako je profil, nastavení soukromí, domovská stránka, nápověda a podobně.
Přečtěte si více

Vlogbrothers: Sourozenci z YouTube pomáhají měnit svět

To se tak jednoho krásného dne se s bratrem rozhodnete, že začnete komunikovat jen skrz blogy na YouTube. O pár let později jsou z vás internetové celebrity, úspěšní autoři knih, producenti, máte malou nahrávací společnost a podílíte se na charitativních a vědeckých projektech. Zní to jako nerdovská pohádka na dobrou noc, bratří Greenovi to ale dokázali.