Social novinky 34. týdne: Živé vysílání ve dvou, vertikální videa na Facebooku a YouTube chystá novou sociální síť

Nejnovější vydání novinek v sociálních médiích se nese ve znamení užitečných fičurek, velkých oznámeních a nečekaných zvratů. Skoro. Pojďme se teď podívat na 6 novinek ze světa lajků, srdíček a komentářů.

Facebook

Živé vysílání ve dvou

Živé vysílání ve dvou osobách se na Facebooku nyní stává realitou. Už tradiční je postupné nasazování funkce. Ověřené profily a stránky jsou na řadě první. Každému by nová funkce měla být dostupná nejpozději do konce roku 2016. To bude tóčo.

wersm-facebook-live-2-person-657x360

Videa v news feedu budou vertikální

Facebook začíná zobrazovat vertikální videa ve své mobilní aplikaci. Všechno samozřejmě dává perfektní smysl. Z velkého výzkumu chování uživatelů při sledování videí na mobilních zařízeních vyplynulo, že lidé vydrží u jejich sledování déle, pokud jsou videa na displeji umístěna vertikálně. Navíc si u nich mnohem častěji zapnou i zvuk. Změna by se měla začít projevovat už během příštího měsíce.

5-brands-facebook-vertical

Slideshow se zvukem i textem

Reklamní formát Slideshow získá nové funkcionality a ještě více se přiblíží videu. Slideshow může mít délku až 35 vteřin a přidat nově můžete například zvukovou stopu a text. A vyřádit se s přípravou můžete i přímo na mobilu.

slideshow

Messenger

Přidejte si nový kontakt přímo v Messengeru

Spojte se přes Messenger s novými lidmi, aniž byste se museli stát přáteli na Facebooku. Až do teď zprávy od lidí, se kterými jste nebyli ve spojení, padaly do speciální složky se žádostmi o zprávu. Nová funkce „Přidat kontakt“ by měla vše zjednodušit.

messenger-add-contact

Twitter

Twitter uživatelé vám můžou poslat zprávu přímo z webu

Twitter představil nový aktivní prvek, díky kterému vám uživatel může poslat zprávu přímo z vašeho webu.

YouTube

YouTube tvoří novou sociální síť

YouTube čelí tvrdé konkurenci z více „sociálních“ platforem, jako je Facebook, Instagram či Snapchat, kde se video stává ze dne na den důležitějším formátem. Proto chystá novou sociální síť s názvem Backstage, kde budou moci uživatelé sdílet fotografie, odkazy, textové odkazy a videa mezi všechny, kteří odebírají jejich kanál. Světlo světa by měla spatřit již na podzim.

youtube-930x465

Total
0
Shares
Další články