Social novinky 32. týdne: Válka Facebooku s ad blockery, Instagram chystá “Save Draft” a Twitter Moments pro všechny

Máme za sebou další týden, který patřil Facebooku. Ovšem ani Instagram a Twitter nezahálely. Podívejte se na výběr novinek minulého týdne v sociálních médiích.

Facebook

Facebook válčí s blokováním reklamy

Používáte ad blocker a užíváte si Facebook bez reklamy? Smůla. Teď už ji bude zobrazovat i vám. Myslí si totiž, že to není tak otravné, jak si myslíte vy. Zároveň s tím parta kolem Marka uvedla i systém, kde si můžete zobrazení reklam konfigurovat. Netrvalo dlouho a AdBlock Plus přišel s řešením, které má reklamy na Facebooku znovu blokovat. Hra na kočku a myš může vesele pokračovat.

Facebook testuje streamování videa do TV přes AirPlay a Chromecast

Televize je mrtvá, ať žije televize! Facebook testuje streamování videa (včetně živých přenosů) přímo do TV přes AirPlay či Google Chromecast. Ta malá televize, kterou všichni máme v kapse, chce holt na velkou obrazovku.

Facebook_AirPlay-1920

Facebooku v ČR nechceme…

…až na těch více než 4,5 milionu Čechů, kteří se na Facebook přihlásí každý měsíc. Newsfeed přinesl nejaktuálnější statistiky o tom, jak si Facebook vede v ČR.

fbcz-768x413

Instagram

Díky Save Draft si uložíte koncepty fotek

Už žádné zahazování. Konečně budete mít možnost uložit si rozpracované úpravy fotografií. Díky funckci Save Draft si tak budete moci udělat pořádnou zásobu konceptů na horší časy. Některé perly je totiž třeba nechat uležet. Nemůžeme se dočkat.
wersm-instagram-drafts-screenshots

Twitter

Ten moment, když Twitter otevře Moments více tvůrcům…

Fičura s názvem Moments vytahuje to nejlepší z Twitteru. Není zatím dostupná v ČR, ale Twitter oznámil, že ji postupně otevře více tvůrcům, influencerům, značkám a nakonec (během pár měsíců) snad i všem.
twitter-moments-rio-olympics-1-982x655

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Turkům blokují Facebook a Twitter, učí se blokaci obcházet

Prostesty v Turecku, které zemí hýbou v posledních dnech, pokračují, a místní vláda proti nim bojuje i na digitální frontě. Protože se opět hybnou silou protestů stala sociální média, je prý v zemi přístup k těm nejdůležitějším zablokovaný. Zdá se ale, že minimálně část veřejnosti přišla na způsob, jak blokaci obejít.
Přečtěte si více

National Geographic slaví výročí zveřejněním vzácných fotek přes Tumblr

Už 125 let je na světě značka National Geographic, a tak dobře ví, že pokud chce jednou oslavit i 250. narozeniny, musí jít s dobou. U příležitosti svého výročí spustila nový projekt s názvem FOUND, který není ničím jiným než jednoduchým blogem na sociální platformě Tumblr. Zde jsou k vidění nikdy nevydané archivní fotografie a přibývat budou další.
Přečtěte si více

Pozvánka: První konference o multikanálovém prodeji

ADMAZ a agentura Dark Side pořádají první konferenci o multikanálovém prodeji v České republice s podtitulem "Nové cesty v oslovení zákazníka aneb marketing, sales, e-commerce, zásilkový obchod a multikanálový přístup efektivně". Konference je určena především marketérům, šéfům značek, lidem z obchodu, managementu a podnikatelům obecně.