Social novinky 3. týdne: Facebook nahradil klasický inbox webovou verzí Messengeru

Facebook se neptá. Facebook káže. A tak teď všichni místo klasického inboxu máme webovou verzi Messengeru. Posílat GIFy a prokrastinovat jde na něm naštěstí stále stejně dobře. Jestli se vám to nelíbí, udělejte si z news feedu to-do list s rozšířením TodoBook. Facebookem se pak ještě inspiroval LinkedIn a mění po letech design.

FACEBOOK

Facebook nahradil klasický inbox webovou verzí Messengeru

S klasickým inboxem se na desktopu rozlučte. Facebook tlačí na větší integraci Messengeru a jeho webová verze se nově stává výchozím rozhraním pro vaší komunikaci. Změna nekončí pouze u ikonky – rozdíly jsou patrné na první pohled. I na webu si lze teď třeba v konverzaci změnit přezdívku, vybrat hezčí barvu chatu nebo trefnější emoji, než je palec.

messenger-facebook-desktop

Konec prokrastinace. Udělejte si z news feedu to-do list

Produktivita a Facebook, to nejde moc dohromady, že? Omyl. S rožšířením TodoBook pro Chrome jednoduše změníte svůj news feed na Facebooku v užitečný nástroj osobní produktivity. TodoBook zastaví všechny notifikace a nedovolí vám bezděčně projíždět news feed, dokud si nesplníte svoje úkoly. Vyzkoušejte.

Snímek obrazovky 2017-01-23 v 15.58.34

LINKEDIN

LinkedIn dostává novou tvář

LinkedIn mění design po vzoru Facebooku. Profesní sociální síť to dokonce nazývá tou největší změnou designu na desktopu od jejího samého vzniku. Nová podoba hlavní stránky, velké ikony pro lepší navigaci, chatovací okna podobná těm na Facebooku, chytřejší doporučení – to jsou jen některá z vylepšení.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Získejte vstup na Campus Party, největší technologický festival

Od 21. do 26. srpna se promění bývalé letiště Berlin Tempelhof na největší festival technologií na světě, propojující oblasti inovace, kreativity, vědy a digitální zábavy. Až 500 zájemců z Česka nyní může vyhrát vstupenky, které obsahují i ubytování ve stanovém městě a dopravu z Česka do Německa a zpět.