Social novinky 29. týdne: Nový vzhled Facebook stránek a celý svět na Messengeru

Svět sociálních médií se mění a my s ním aneb Přehled novinek 30. týdne.

FACEBOOK

Nový design Facebook stránek

Social media ninjové celého světa budou mít zase co na práci. Facebook už i v ČR u některých stránek zavedl nový design. A změna je to zásadní. Jak se vám nový vzhled líbí? Nám teda ____.

13735177_10207961484253243_5324911908214545937_o

1 ze 7 lidí na světě používá Messenger

Messenger jede bomby a Facebook slaví 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně. Od začátku roku se mu tak podařilo nabrat 200 milionů aktivních uživatelů. Gratulki!

Vemte mobil do ruky a pošlete někomu GIF (denně jich prý pošleme 22 milionů!) nebo emoji balónku a mrkejte, co se stane.

Na oslavu tohoto významného milníku připravil Facebook také následující video.

Messenger by the Numbers from Facebook on Vimeo.

Zábava s Facebook Live až 4 hodiny

Facebook Live nově nabízí delší vysílání a možnost přehrávání přes celou obrazovku. Vysílání teď může trvat až 4 hodiny. Ještě jeden update a třeba bude možné živě vysílat celý svůj spánek! V režimu „video-only“ pak umožňuje oběma subjektům vysílání dočasně skrýt reakce i komentáře.

fb

Instant Articles přímo v Messengeru

Formát Instant Articles nově umožňuje okamžitý náhled článku přímo ve Facebook Messengeru. Nespouští se tedy další aplikace a načtení je díky tomu až 10x rychlejší. Překvapivě šla aktualizace nejdřív na Android.

wersm-facebook-messenger-instant-articles-example-e1468524268320 (1)

30s video ve smyčce

Smyčka je špička! Facebook zavedl pro 30s video reklamy automatické přehrávání ve smyčce. Videa se znovu spouští, dokud nedosáhnou délky přibližně 90 vteřin. Kolikrát se tedy přehraje video dlouhé 15 sekund? Let the math begin!

TWITTER

Modrá fajfka pro všechny

Twitter otevřel možnost oficiálního ověření účtu všem svým uživatelům. Ověří vás zdarma, ale musíte vyplnit formulář! Snímek obrazovky 2016-07-25 v 15.48.29

Periscope představil nové funkce

Periscope videa se teď přehrají i v embedovaných tweetech. Twitter tak rozbíjí bariéru k živému přenosu a ke zhlédnutí takového videa už nebudete potřebovat samotný Periscope. Ovčáčka už nic nezastaví!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Čtvrtina značek je na Facebooku omylem, většina neodpovídá

Na londýnském LeWeb představili původem čeští Socialbakers novou metriku pro sociální sítě, kterou zjevně potřebujeme jako sůl. Mimo jiné se totiž ukázalo, že plných 70 procent dotazů fanoušků zůstává nezodpovězených. Standard nazvaný "Socially Devoted" zkoumá počet příspěvků od fanoušků, jak rychle se na ně odpovídá a kolik dotazů se odpovědi dočká.