Social novinky 20. týdne: Instagram přidává selfie filtry a další vychytávky

Jsme tu zase se třemi aktuálními social novinkami! Na Instagramu se dějí #kouzla. Messenger prochází faceliftem. A Twitter? Ten na vás ví věci.

INSTAGRAM

Instagram přidává osm selfie filtrů a další vychytávky

Na Instagramu se dějí #kouzla. Vždycky když Snapchat přijde s něčím novým, po chvíli se to záhadně objeví i na této síti. Mezi aktuální novinky patří osm selfie filtrů, zmizík Eraser Brush, se kterým jde odmazat část fotografie, videa pouštěná pozpátku a nálepky s hashtagem. To budou parády ve Stories!

FACEBOOK

Messenger dostává nový přehlednější vzhled

Messenger prochází faceliftem. Série menších změn je tu hlavně proto, abyste si nevytrhali vlasy. Domácí obrazovka Messengeru se tak (díky bohu!) stává mnohem přehlednější. V horní části najdete seznam všech konverzací, výpis aktivních uživatelů a skupinové chaty; ve spodní části pak najdete tlačítko pro volání, Můj den, kontakty a hry. Pokud nový vzhled ještě nemáte, aktualizujte si aplikaci. Teď hned. Šup.

messenger-inbox-feat

TWITTER

Twitter zná vaše zájmy

O tom, co se vám objevuje ve feedu na Twitteru, rozhoduje samozřejmě hlavně všemocný algoritmus. A ten se mimojiné dívá do seznamu zájmů, který si u vás Twitter vede. Dobrá zpráva je, že nad ním máte kontrolu! Běžte se pohrabat v sekci “Your Twitter data”.

Twitter_data

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový feed pouze s příspěvky stránek nyní pro všechny

Po krátkém testu by nyní měla být součástí každého facebookového profilu záložka nazvaná výstižně Pages Feed, v češtině Zdroje stránek. Ta je věnována pouze příspěvkům stránek. A stejně tak se zdá, že Facebook již všem uživatelům zpřístupnil možnost odebírat příspěvky stránek skrze notifikace, takže pokud nějakou spravujete, možná je nejvyšší čas je na to upozornit.
Přečtěte si více

Video: Jak vznikl Reddit? Krátký dokument se zakladateli v hlavní roli

Když byl v prvním ročníku na vysoké škole dotázán profesorem, proč studuje, odpověděl jeden ze zakladatelů populárního sociálního webu Reddit Alexis Ohanian, že by chtěl zařídit, aby svět stál méně za prd ("to make the world suck less"). Nakonec se mu to s Redditem podařilo, i když cesta byla poněkud nepřímá. Víc o tom, jak Reddit vznikl a kdo jsou jeho zakladatelé, se můžete dozvědět v krátkém dokumentu.