Social novinky 19. týdne: Instagram umožňuje sdílet obrázky na mobilním webu

  • Instagram má šikovnější mobilní web.
  • Messenger je bohatší o Chat Extensions.
  • Správci Facebook skupin mohou položit až tři vstupní otázky všem novým členům.

INSTAGRAM

Obrázky jdou nyní sdílet i na mobilním webu Instagramu

Instagram má šikovnější mobilní web. Nově ho lze využít téměř plnohodnotně – zkuste si nahrát fotku, pohrát si s filtry nebo prozkoumejte odlehčenou verzi záložky Objevit. Co zatím nelze? Nahrávat videa, sdílet Stories a posílat zprávy.

Nabízí se otázka: Kdy půjde obrázky nahrávat i z desktopu?

wersm-instagram-new-mobile-site

FACEBOOK

Chat Extensions v Messengeru jsou tady

Nedávno jsme psali o novém typu botů nazvaných “Chat Extensions”. Ty jde integrovat přímo do konverzace v Messengeru a dají vám přístup k většímu množství obsahu. Například vám naservírují obsah od CNN nebo Wall Street Journalu. S pomocí jiného bota si zase můžete s přáteli posílat písničky ze Spotify a poslouchat je přímo v prostředí Messengeru.

Kde ty boty najdete? Klikněte v konverzaci na ikonku plus (+) a vyberte si.

Facebook skupiny umožňují dotazování nových členů

Máte na Facebooku nějakou skupinu? Je to skvělá cesta, jak budovat komunitu. Správci skupin nyní mohou položit až tři vstupní otázky všem novým členům. A to se hodí! Zájemnci o členství ve skupině se mohou rozepsat ke každé otázce až do 250 znaků. Jejich odpovědi pak vidí jen správci a moderátoři skupiny. Funkce je už dostupná celosvětově.

facebook-groups-settings

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Studie: Reklamu v sociálních médiích čeká zlatá éra

Sociální média mají svou budoucnost teprve před sebou, alespoň pokud jde o příjmy z reklamy. Podle studie od BI Intelligence se jen v USA útrata za reklamu přes ně do roku 2017 zvýší na 11 miliard dolarů. Sociální média navíc mají proti některým svým konkurentům tu výhodu, že již úspěšně započala s orientací na mobilní prostředí, kam se stěhují i uživatelé.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Týden lenochoda

Některé memy zůstávají na výslunní, některé se ve zvláštních časových smyčkách vrací, ale především jich zaplaťpánbůh mraky nových pořád vzniká. Ani dnes nechybí oblíbené kočičky, ale doplňují je i buldočci a znásilňující psycho lenochodi. Koťátka od Disneyho už naštěstí povyrostla (a stejně tak i Emma Watson), aktuální události zastupují Velikonoce a Kim Čong-un a pozor - mezi nejpopulárnější globální memy minulého týdne se dostalo i Slovensko!