Social novinky 19. týdne: Instagram umožňuje sdílet obrázky na mobilním webu

  • Instagram má šikovnější mobilní web.
  • Messenger je bohatší o Chat Extensions.
  • Správci Facebook skupin mohou položit až tři vstupní otázky všem novým členům.

INSTAGRAM

Obrázky jdou nyní sdílet i na mobilním webu Instagramu

Instagram má šikovnější mobilní web. Nově ho lze využít téměř plnohodnotně – zkuste si nahrát fotku, pohrát si s filtry nebo prozkoumejte odlehčenou verzi záložky Objevit. Co zatím nelze? Nahrávat videa, sdílet Stories a posílat zprávy.

Nabízí se otázka: Kdy půjde obrázky nahrávat i z desktopu?

wersm-instagram-new-mobile-site

FACEBOOK

Chat Extensions v Messengeru jsou tady

Nedávno jsme psali o novém typu botů nazvaných “Chat Extensions”. Ty jde integrovat přímo do konverzace v Messengeru a dají vám přístup k většímu množství obsahu. Například vám naservírují obsah od CNN nebo Wall Street Journalu. S pomocí jiného bota si zase můžete s přáteli posílat písničky ze Spotify a poslouchat je přímo v prostředí Messengeru.

Kde ty boty najdete? Klikněte v konverzaci na ikonku plus (+) a vyberte si.

Facebook skupiny umožňují dotazování nových členů

Máte na Facebooku nějakou skupinu? Je to skvělá cesta, jak budovat komunitu. Správci skupin nyní mohou položit až tři vstupní otázky všem novým členům. A to se hodí! Zájemnci o členství ve skupině se mohou rozepsat ke každé otázce až do 250 znaků. Jejich odpovědi pak vidí jen správci a moderátoři skupiny. Funkce je už dostupná celosvětově.

facebook-groups-settings

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pozvánka: Český Twitter má svou první velkou konferenci

Fenomén s názvem Twitter využívá v současnosti přes 120 tisíc uživatelů jak v Česku, tak i na Slovensku. Sociální síť s logem modrého ptáčka se stává čím dál oblíbenější a své profily si po vzoru cizích zemí vytváří stále více lidí nejen z řad široké veřejnosti, ale také uznávaní odborníci, sportovci, celebrity i politici. Jako cenný nástroj jej využívá stále více firem a cestu sem nachází i různě zaměřené zájmové skupiny, organizace a sdružení.