Social novinky 16. týdne: Objevujte boty v Messengeru

Sociální sítě si pro nás jako každý týden připravily pár novinek. Na Messengeru jde vyhledávat boty. Facebook představil virtuální svět Spaces. A Instagram chystá offline režim…

FACEBOOK

Objevujte boty v Messengeru

V rámci Facebook Messengeru už funguje více než 100 tisíc chatbotů. Doposud ale neexistoval snadný způsob, jak je najít a začít je používat. To se nyní mění. Facebook přidává do nejnovější verze Messengeru nástroj pro vyhledávání botů, blízkých míst a podniků.

V nové sekci “Discover” najdete nový typ botů nazvaných “Chat Extensions”. Jedním z takových je třeba speciální Spotify bot, díky kterému si můžete s přáteli posílat odkazy skladeb. Konkrétně bot obsahuje nástroje pro vyhledávání, hudební doporučení a funkce pro sdílení 30sekundového hudebního klipu.

Facebook představil virtuální svět Spaces

Chodit s přáteli ven patří do 20. století. Díky Spaces se budete moci pomocí brýlí Oculus Rift a Touch poflakovat s kamarády pěkně ve virtuální realitě. Jednoduše si tam vytvoříte vlastní identitu, která reprezentuje vaše skutečné já, a můžete začít dělat doslova cokoliv. Třeba si udělat svoje první virtuání selfie.

Nemáte Oculus Rift? Nezoufejte! Do virtuálního prostoru se můžete připojit třeba i přes mobilní telefon. Facebook Spaces jsou už nyní k dispozici v Oculus Store v betaverzi. Těšíme se na setkání!

INSTAGRAM

Instagram má na Androidu offline režim

Instagram jde na Androidu prohlížet offline. Bez ohledu na vaše připojení můžete vesele lajkovat, komentovat nebo sledovat nové uživatele. Kouzlo? Ne tak úplně. Prohlížet si lze jen fotky a profily uživatelů, které jste již navštívili a ony se uložily do telefonu. Veškeré akce se samozřejmě provedou, až se zase připojíte k těm internetům. Offline podpora je momentálně dostupná pouze v betaverzi. Dočkáme se prý i v plnohodnotné verzi (a na iOS také).

Snímek obrazovky 2017-04-24 v 12.10.04

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

To nejlepší na českém Twitteru určí anketa Tweet roku 2013

Český Twitter si nedávno sáhl na metu 150 tisíc uživatelů a dál dynamicky roste. Jeho uživatelé ovlivňují dění na dalších sociálních sítích i v reálném životě. I proto dnes oficiálně startuje anketa Tweet roku 2013, která odhalí to nejlepší, co se u nás za uplynulý rok v této sociální síti urodilo.
Přečtěte si více

Kontrolu nad Diasporou získá komunita. Konec, nebo začátek?

Tým, který před dvěma lety založil "anti-facebook", distribuovanou a otevřenou sociální síť Diaspora, se rozhodl předat otěže své komunitě. Na Diaspoře se budou zakladatelé účastnit již jen jako řadoví členové společenství, místo toho budou pracovat na dalším svém projektu Makr.io. Neznamená to pro ambiciózní projekt jeho konec?