Social novinky 15. týdne: Facebook Messenger nově podporuje platby i ve skupinových konverzacích

Lannisteři vždy splácejí své dluhy. Proto je určitě potěší, že si nově mohou se svými soky posílat peníze přes Messenger ve skupinových konverzacích. Lepší video metriky v přehledech stránek nebo nový reklamní formát kolekce je už asi moc zajímat nebudou. Vás snad ano.

FACEBOOK

Messenger podporuje platby i ve skupinových konverzacích

Přátelé si nově mohou posílat peníze přes Messenger i ve skupinových konverzacích. Zaplatit lze buď jednorázově každému ve skupině, nebo zvlášť vybraným členům. Tato funkce se může dobře hodit například při rozdělování účtu v restauraci či baru. Kromě samotného posílání plateb lze také vytvořit účet a zažádat o platbu ostatní členy skupiny.

Funkce je zatím dostupná pouze pro Android a desktop v USA.

Lepší video metriky v přehledech stránek

Facebook v přehledech stránek postupně zavádí aktualizované metriky pro videa. Nově půjde snadno zjistit celkový počet zhlédnutých minut napříč všemi videi; dochází ke zjednodušení designu přehledů, nyní na žádosti marketérů zahrnou pouze přehledy pro třísekundová zhlédnutí videí. Na Newsfeedu se rozepsali, na co všechno se můžete těšit.

new-video-metrics-in-pi-1024x853

Nový reklamní formát

Provětrat peněženky má za úkol v našich mobilních news feedech nový reklamní formát s názvem kolekce. Šikovně spojuje video s produktovým katalogem, který dále odkazuje na webovou stránku nebo do aplikace.

Kolekce se zobrazuje v news feedu spolu s velkým videem či fotografií, pod kterými jsou umístěny obrázky až se 4 vybranými produkty. Ty si vyberete vy sami nebo můžete volbu ponechat na Facebooku.

Total
0
Shares
Další články