Social novinky 14. týdne: Virtuální asistentka M se stěhuje do Messengeru

Tentokrát začneme i skončíme s Facebookem. Umělá inteligence se zabydluje v Messengeru. Worplace bude pro firmy zdarma. Vývojáři mají nyní přístup k API pro tvorbu Canvas Ads. Pojďme se dozvědět více.

FACEBOOK

Virtuální asistentka M se stěhuje do Messengeru

Do Facebook Messengeru se stěhuje nová verze virtuální asistentky M. Během konverzace umí nabídnout vhodný GIF, pomůže naplánovat akci a vloží ji do kalendáře nebo vám zajistí odvoz Uberem. Jakožto umělá inteligence totiž sleduje vaše konverzace a přidává tipy či rady v závislosti na tom, o čem si právě píšete.

M je nyní dostupná uživatelům Messengeru v USA a postupně by se měla rozšířit do dalších zemí.

Worplace bude pro firmy zdarma

Facebook pracuje na nové bezplatné verzi své platformy Workplace. Ta byla představena v říjnu jako nástroj pro usnadnění komunikace v rámci firmy. Současná placená verze bude přejmenovaná na Workplace Premium a bezplatná verze dostane jméno Workplace Standard. Povede se Facebooku tímto krokem přitáhnout více zákazníků? Uvidíme.

Facebook zpřístupnil vývojářům API pro tvorbu Canvas Ads

Facebook vývojářům zpřístupnil Canvas Creation API, které jim umožňuje vytvářet vlastní šablony pro inzerenty. Formát Facebook Canvas v sobě kombinuje obrázky, panoramatické fotky, videa a hudbu a velmi rychle se na mobilu načítá.

Chcete-li se dozvědět více a začít s Canvas Creation API, pusťte si tento webinář. Dokumentaci pro vývojáře najdete tady.

smartlycanvas_demo2-1024x658

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový a starý MySpace budou nečekaně fungovat samostatně

Příchod nové podoby MySpace je na spadnutí, k jejímu postupnému otevření veřejnosti by mělo dojít v příštích měsících. Vedení kdysi největší sociální sítě nicméně dospělo k jednomu zajímavému rozhodnutí - nebude rušit starou podobu služby a uživatelé obou verzí budou moci fungovat separátně.
Přečtěte si více

Facebook ocenil 20 nejlepších kampaní. Prohlédněte si je

Sedm bronzových, šest stříbrných, pět zlatých a dvě speciální modrá ocenění získali tvůrci kampaní v rámci nyní již tradiční soutěže pořádané stránkou Facebook Studio. Tu Facebook vytvořil skoro přesně před dvěma lety coby zdroj inspirace a novinek pro social media marketéry.