Social novinky 13. týdne: Facebook testuje druhý News Feed

Facebook vládne novinkám 13. týdne. Zuckerbergova armáda testuje druhý News Feed, stránkám dává možnost přispívat do skupin a v Messengeru zavádí funkci Live Location. Twitter mezitím přestal v odpovědích počítat @uživatelskéjméno do limitu 140 znaků. Ten se teda vytáhl, co?

FACEBOOK

Facebook testuje druhý News Feed

Jeden News Feed nestačí. To je nová Zuckerbergovka, která se obejde bez zbraní a sexy Zuckerbergirl. Centrem pozornosti je v ní druhý News Feed schovaný v mobilní aplikaci pod ikonkou rakety.

K čemu druhý News Feed, ptáte se? Facebook by vám tam rád naservíroval populární články, videa a obrázky, které by vás mohly zajímat. A to od profilů a stránek, které zatím nesledujete. Máte chuť objevovat?

Do skupin půjde přidávat příspěvky jménem stránek

Pár prvním stránkám dal Facebook do rukou velmi silný nástroj pro budování komunity. Jménem stránky lze vytvořit úplně novou skupinu, nebo stránku propojit s některou již existující skupinou. Do takové skupiny pak může stránka beztrestně vkládát příspěvky. A to se co? To se vyplatí!

Více než miliarda uživatelů Facebooku se aktivně účastní diskuzí ve skupinách a proto by tato funkce pro firemní komunikaci znamenala velký krok vpřed. Snad se brzy dočkáme. wersm-facebook-groups-link-pages

Messenger přináší živé sdílení polohy

Kdo už někdy byl na hudebním festivalu, určitě zná situaci, kdy je nalezení a koordinace všech přátel v podstatě “mission impossible”. To ale skončí! Messenger přichází s funkcí Live Location, která umožní v rámci soukromých nebo skupinových zpráv sdílet vaši polohu v reálném čase po dobu 60 minut. My říkáme sem s tím. Facebook novinku klasicky zavádí postupně. livelocation-newsroom

TWITTER

Twitter přestal v odpovědích počítat @uživatelskéjméno do limitu

Schylovalo se k tomu dlouho a je to konečně tady. Twitter přestal na webu i v mobilu v rámci odpovědí počítat @uživatelskéjméno do 140znakového limitu. Nově tak soupis lidí zapojených do konverzace nebude součástí samotného textu. V minulosti už přestal Twitter do limitu počítat obrázky a odkazy.  

Total
0
Shares
Další články