Social novinky 12. týdne: GIFy rozhýbou komentáře na Facebooku

Facebook to v tomto roce roztáčí. Právě teď mimo jiné testuje jednoduché přidávání GIFů do komentářů a v Messengeru plošně zavádí reakce a zmínky. Instagram se zase stará o svou komunitu a začne rozmazávat citlivý obsah. To jsou social novinky 12. týdne.

FACEBOOK

GIFy rozhýbou komentáře na Facebooku

Facebook konečně testuje jednoduché přidávání GIFů do komentářů. Právě nyní pracuje na speciálním GIF tlačítku, díky kterému je budou moci uživatelé do komentářů přidávat ze služeb Giphy a Tenor. Podobně jako tomu je v Messengeru. Skončí tak nutnost hledání trefných GIFů v hlubinách těch internetů a otravné postování odkazů. Hurá.

Sdílení GIFů v Messengeru.
Sdílení GIFů v Messengeru.

V Messengeru jde nyní používat reakce a zmínky

Skupinový chat v Messengeru bude se dvěma novými funkcemi mnohem menší chaos. První z novinek je možnost adekvátně reagovat emotikonou na každou jednotlivou zprávu v chatu (stačí ji stisknout a podržet), stejně jako je tomu v případě příspěvků na zdi. Navíc s palcem dolů. Ve skupinovém chatu dokonce uvidíte, kolik reakcí daná zpráva obsahuje.

Druhou novinkou je možnost zmínek. Před jméno @kamaráda stačí hodit symbol @ a takto zmíněná osoba bude upozorněna notifikací a na to pivo tentokrát třeba i dorazí.

facebookmessengerreactions-800x573

INSTAGRAM

Instagram začne rozmazávat citlivý obsah

Rádi se kocháte lechtivými nebo urážlivými fotkami? Od teď to nebude jen tak. Na Instagram si totiž našel svou cestu „rozmazávací“ filtr. Snímky, které někdo nahlásil, budou automaticky rozmazány a označeny jako citlivý obsah. Vám ale stačí jednou kliknout na potvrzení na obrázku a ten se zobrazí v původní podobě. Ještě že tak.

wersm-instagram-sensitive-content

Total
0
Shares
Další články