Social novinky 11. týdne: Stories si brzy užijeme i v mobilní aplikaci Facebooku

Do mobilní aplikace Facebooku neohroženě miří Stories. Naposledy se z nové funkce radovali v Chile, Řecku a Vietnamu. Radují se i vydavatelé, Instant Articles budou obsahovat více reklamy. A pokud máte problémy s udržením pozornosti, nezoufejte! Facebook vám připomene videa, která jste nedokoukali.

FACEBOOK

Facebook Stories jsou k dispozici ve stále více zemích

Už v lednu jsme vás v social novinkách přátelsky varovali, že do mobilní aplikace Facebooku neohroženě miří Facebook Stories. Tedy fotografie a videa umístěná navrchu news feedu, která po 24 hodinách zmizí. Na Stories je samozřejmě možné i reagovat, a to prostřednictvím zpráv skrze Messenger.

Posledními štastnými uživateli, kteří se nové funkce dočkali, jsou obyvatelé Chile, Řecka a Vietnamu. Kdy přesně se dočkáme v ČR a jak bude vypadat implementace funkce na desktopu? To není zatím jasné.

Těšíte se? Nebo je to podle vás rakovina? Napište nám do komentářů.

Více reklamy v Instant Articles

Instant Articles budou obsahovat více reklamy. Facebook tak umožní vydavatelům lépe zpeněžit jejich vlastní obsah. Mírně lepší podmínky jim dovolí zobrazit jednu reklamu už po každých 250 slovech (místo původních 350). Umístit ji do článků půjde manuálně nebo automaticky.

instant-articles-gif

Facebook vám připomene videa, která jste nedokoukali

Máte problémy s udržením pozornosti? Nemáte zrovna dost času? Nezoufejte! Facebook se postará o to, abyste to video s koťátkama dokoukali do poslední vteřiny.

Inspiroval se rovnou u Netflixu. Po opětovném vstupu do news feedu spatříte upozornění na rozkoukaná videa s výzvou k pokračování ve sledování.

Facebook holt chce, aby nepřišla ani vteřina videa nazmar (a nepřestávaly se sypat korunky z reklamy). K tomu dobře slouží i zmenšené okno se spotem, které hraje v rohu obrazovky, zatímco vy můžete vesele scrollovat news feedem. Touto funkcí disponuje již valná část uživatelské báze.

screen_shot_2017_03_09_at_6.12.33_pm_360
Zdroj: Recode

Total
0
Shares
Další články