Social novinky 1. týdne: Přidejte si více odkazů do svého Instagram bia

Zkuste si přidat více odkazů do svého Instagram bia, pohrajte si na Facebooku s nově zpracovanými návrhy postů nebo se rovnou vrhněte na automaticky generované titulky. Vítejte u aktuálního vydání novinek v sociálních médiích za první týden roku 2017. 

INSTAGRAM

TIP: Přidejte si více odkazů do svého Instagram bia

Instagram nabízí prostor pouze pro jeden odkaz vně váš profil. Nyní lze toto omezení obejít s pomocí bezplatného řešení od třetí strany – s šikovným nástrojem Linktree. Získáte s ním jednoduše unikátní odkaz, který si vložíte na profil, a který slouží jako editovatelné rozhraní s odkazy na web, sociální sítě či kamkoliv jinam na těch internetech. Vyzkoušejte.

linktree

FACEBOOK

Facebook přidává návrhy postů nově

Facebook přidává na stránky nově zpracované návrhy postů, které mají správcům poskytnout komplexnější přehled nástrojů a funkcí, kterými lze oslovit (nejen) fanoušky dané stránky. Každé pole po rozkliknutí zobrazuje další možnosti nebo rovnou další krok potřebný k vytvoření žádoucího postu.

tyi-new

Automatické generování titulků u videí v angličtině

Podle loňských průzkumů je až 85 % videí na Facebooku zhlédnuto bez zvuku. Proto je třeba maximálně pracovat s textem a vizuální informací jako takovou. Facebook se snaží už od října značkám tento úkol usnadnit a postupně jim zpřístupňuje funkci automatického generování titulků – s pomocí vlastního softwaru schopného rozpoznat lidskou řeč. Zatím alespoň pro videa v angličtině. Funkce by teď měla být dostupná téměř všem stránkám.

facebook-silent-video-hed-2016

Total
0
Shares
Další články