Social média i značky se znovu zapojují: #DOMA, #ProudToLove, #LoveIsLove

S radostí sledujeme, jak se velké značky a celebrity zapojují prostřednictvím sociálních sítí do aktuálního dění. I na Těchinternetech jste si mohli prohlédnout, jak pomáhají s přírodními katastrofami nebo jak reagují na celospolečenské změny. Jednou z takových změn je i rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA ohledně legalizace homosexuálních sňatků.

Ve středu tento týden americký Nejvyšší soud zamítl tzv. DOMA, tedy Defense of Marriage Act, který od roku 1996 legálně sezdaným homosexuálním párům odmítal mnohé federální výhody (tedy s celoamerickou působností – to je důležité, protože sňatky osob stejného pohlaví v USA dovoluje pouze tucet států). Včetně některých sociálních práv, imigračních práv a dalších rodinných práv (třeba řešení dědictví, apod.). Pro opravdu velké fanoušky amerického právního systému přikládáme odkaz na kompletní rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pro relativně svobodomyslné Evropany, jakými máme to štěstí být, to možná nezní jako big deal (soudě alespoň podle skromné odezvy nejen v českých médiích), ale v USA to velká věc je. A americké značky, politici, celebrity i fake celebrity na rozhodnutí reagovaly nadšeně.

Asi nejvíce retweetů zaznamenal Barack Obama:


Guvernér Mike Huckabee se stal obětí fake Ježíše:

Google na YouTube nahodil speciální logo (v tuhle chvíli tam ještě je) a spustil speciální microsite. V rychlostním rekordu také sestříhali dojemné video seskládané z nejpopulárnějších a nejdojemnějších “coming outů” a reakcí. K tomu je potřeba připomenout, že Google se aktivně a dlouhodobě zapojuje do projektu It Gets Better

A Google ještě jednou: zkuste googlovat slova jako gay, homosexual, apod.:

Pozadu nezůstal ani Facebook. Podpora přišla jak od Marka Zuckerberga, tak od Facebooku samotného. Do statusových emotikonů přidal i speciální možnost “feeling pride”. Všimnul si toho Mashable, který upozorňuje, že tuto možnost nemají evidentně všichni uživatelé.

A samozřejmě se připojily i mraky celebrit…

…a v neposlední řadě dalších značek.

Total
0
Shares
Další články