Social média i značky se znovu zapojují: #DOMA, #ProudToLove, #LoveIsLove

S radostí sledujeme, jak se velké značky a celebrity zapojují prostřednictvím sociálních sítí do aktuálního dění. I na Těchinternetech jste si mohli prohlédnout, jak pomáhají s přírodními katastrofami nebo jak reagují na celospolečenské změny. Jednou z takových změn je i rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA ohledně legalizace homosexuálních sňatků.

Ve středu tento týden americký Nejvyšší soud zamítl tzv. DOMA, tedy Defense of Marriage Act, který od roku 1996 legálně sezdaným homosexuálním párům odmítal mnohé federální výhody (tedy s celoamerickou působností – to je důležité, protože sňatky osob stejného pohlaví v USA dovoluje pouze tucet států). Včetně některých sociálních práv, imigračních práv a dalších rodinných práv (třeba řešení dědictví, apod.). Pro opravdu velké fanoušky amerického právního systému přikládáme odkaz na kompletní rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pro relativně svobodomyslné Evropany, jakými máme to štěstí být, to možná nezní jako big deal (soudě alespoň podle skromné odezvy nejen v českých médiích), ale v USA to velká věc je. A americké značky, politici, celebrity i fake celebrity na rozhodnutí reagovaly nadšeně.

Asi nejvíce retweetů zaznamenal Barack Obama:


Guvernér Mike Huckabee se stal obětí fake Ježíše:

Google na YouTube nahodil speciální logo (v tuhle chvíli tam ještě je) a spustil speciální microsite. V rychlostním rekordu také sestříhali dojemné video seskládané z nejpopulárnějších a nejdojemnějších “coming outů” a reakcí. K tomu je potřeba připomenout, že Google se aktivně a dlouhodobě zapojuje do projektu It Gets Better

A Google ještě jednou: zkuste googlovat slova jako gay, homosexual, apod.:

Pozadu nezůstal ani Facebook. Podpora přišla jak od Marka Zuckerberga, tak od Facebooku samotného. Do statusových emotikonů přidal i speciální možnost “feeling pride”. Všimnul si toho Mashable, který upozorňuje, že tuto možnost nemají evidentně všichni uživatelé.

A samozřejmě se připojily i mraky celebrit…

…a v neposlední řadě dalších značek.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s J.R. Smithem, šéfem AVG. Třeba o partnerství s Facebookem

Šéfa společnosti AVG jsme si pozvali do sklepa hned z několika aktuálních důvodů. Česká antivirová společnost nedávno oznámila velké partnerství s Facebookem a nás přirozeně zajímaly detaily. Stejně tak jsme se ale chtěli dozvědět víc o tom, co Smithe vedlo k sepsání knížky věnované ochraně osobních dat a hrozbám, které dnes čekají na uživatele internetu a sociálních sítí zejména.
Přečtěte si více

Twitter do konce roku umožní stáhnout si všechny tweety

Chtěli byste si z Twitteru stáhnout všechno, co jste na něm kdy publikovali? Podle šéfa společnosti Dicka Costola se tato možnost ještě před koncem letošního roku stane skutečností - tedy s trochou štěstí. V reakci na neustálé žádosti uživatelů se Twitter definitivně chystá umožnit stahování kompletní historie publikovaných tweetů.