Sobrr: Sociální síť, kde i přátelství vydrží jen 24 hodin

Zprávy, které se samy smažou, takže je není možné zpětně dohledat, se staly zajímavým modelem sociálních médií. Na stejném modelu stojí i sociální síť, kde je časově omezeno úplně všechno, dokonce i přátelství s jiným uživatelem. Seznamte se s aplikací Sobrr.

Možná to znáte taky. Probudíte se druhý den po ohromně divoké akci. Otevřete oči. Chvíli trvá, než vás doženou vzpomínky, než si uvědomíte, co se všechno dělo. A… že jste byli na Facebooku a Twitteru! Rychle vyběhnete z postele (nebo, pokud párty byla vážně divoká, pomalu vstanete se země) a běžíte k nejbližšímu zařízení s internetem zkontrolovat, co všechno “nevhodného” vám na sociální sítě tentokrát proklouzlo.

Podobný příběh stojí za sociální sítí Sobrr. Její zakladatelé si uvědomili, jak moc klasické sociální sítě omezují naše chování tím, že jej zaznamenávají, a že je přes ně dohledatelná naše minulost.

“Tím, že po sobě v běžných sociálních sítích zanechávají stopu, lidé neustále žijí v minulosti a minulost jim je připomínána. Musí proto vytvářet pozitivní, reprezentativní obrázek sebe sama. Místo aby se bavili a užívali si života, musí si nasazovat masku a přetvařovat se,” říká o Sobrru jeho zakladatel Bruce Yang. “Sobrr lidi vybízí, aby si užívali přítomné chvíle. To, že z něj všechno stejně brzy zmizí, uživatele udržuje v přítomnosti.”

Cokoliv, co na Sobrr vložíte, po 24 hodinách zmizí a vám zůstane čistý štít. To se týká nejen soukromých zpráv jako u Snapchatu, ale i všech příspěvků, fotografií a dalšího obsahu.

Stejně tak je časově omezeno i přátelství. Všechny kontakty, které na Sobrru získáte, trvají pouze 24 hodin. Tedy dostatečně dlouho na to, abyste si společně mohli užít párty, ale dostatečně krátce na to, aby vás vaše minulost nepronásledovala. Uživatelé nicméně mohou nastavit, že si chtějí kontakt udržet. Pokud to udělají oba, jsou uloženi do trvalých kontaktů. Pokud byť i jen jeden trvalost kontaktu nezvolí, přátelství zmizí stejně, jako na Sobrru mizí i všechno ostatní.

Prozatím je Sobrr funkční na iPhonech, o plánech jeho zpřístupnění pro další platformy zakladatelé mlčí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videa z La Degustation Online na téma analýza a monitoring

Třetí setkání nad jídlem, internetem a marketingem ze série La Degustation Online dostalo podtitul Koukáme se zákazníkům pod sukně, aneb sledujeme, analyzujeme a vyhodnocujeme. Záznam celého večera (samozřejmě s výjimkou tradičního rautu) si nyní můžete pustit také ve formě videa.