Snapchat si jistí záda a najal si washingtonské lobisty

Ostřílení lobisti z Heather Podesta + Partners budou s politiky a vlivnými lidmi řešit témata, které bude Snapchat v budoucnosti nastolovat.

Podle uniklého dokumentu, který vynesl na světlo server The Hill, by měla najatá firma především vzdělávat politiky ohledně fungování světa mobilních aplikací. Ani jedna ze stran nechtěla informace komentovat.

Není zatím jasné, jestli si Snapchat nenajal specialisty na zákulisní prosazování názorů proto, aby zmírnil následky hackerského útoku. Ten stál startup osobní data skoro pěti milionů uživatelů a experti předpokládají, že se firmě Evana Spiegela brzy podívají na zoubek federální úřady.

Snapchat je poslední firmou ze Silicon Valley, která se připojuje do lobistického světa. Agenti Googlu i Facebooku jsou už delší dobu velmi činní jak především v legislativním procesu. Do politiky se plete i Twitter, který stál v minulosti za komisí zaměřenou na svobodu internetu.

via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vědci pracují na detektoru lži pro sociální média

Tým výzkumníků z pěti evropských univerzit a čtyř soukromých společností spolupracuje na vývoji systému, který by dokázal ověřovat příspěvky na sociálních médiích. Cílem je určit, zda jsou příspěvky uživatelů pravdivé, spekulativní, mylné, či záměrně šíří dezinformace se zlým úmyslem.