Sheryl Sandberg se díky Facebooku stává jednou z nejmladších miliardářek světa

Miliardářský klub může přivítat novou členku. Jmění čtyřiačtyřicetileté Sandbergové totiž díky ceně akcií Facebooku momentálně přeskočilo magickou hranici jedné miliardy dolarů.

Podle Bloombergu drží Sandberg ještě akcie v aktuální hodnotě 750 milionů s tím, že pár tisíc cenných papírů už prodala. A to přibližně za 300 milionů.

Manažerka pochází stejně jako její kolegyně v Yahoo z talentové líhně Googlu a podle Davida Kirkpatricka, autora knížky The Facebook Effect má opravdové štěstí na to, ocitnout se v pravý čas na pravém místě.

Absolventka Harvardu začala hned po škole pracovat v poradenské agentuře McKinsey, odkud většinou vede cesta rovnou do velkých korporací. Sheryl to ale vzala přes ministerstvo financí, kde sloužila za doby vlád Billa Clintona.

V roce 2001 už ale začala její kariéra ve světě internetu. Stala se totiž viceprezidentkou pro prodej online reklamy v Googlu. Po šesti letech ale přišla na jednu vánoční party, kde potkala Marka Zuckerberga a bylo vymalováno. Od března 2008 vyměnila vyhledávač za sociální síť. Její role je jasná – zajistit, aby Facebook vydělával a o to se hned po nástupu začala snažit.

sandberg-cartoon

Loni také vydala svou první knihu Lean in, ve které na základě svého příběhu radí ženám, jak si plní své sny a boří mýty ohledně spojení kariéry a mateřství. Podobně jako třeba Marissa Mayer totiž dokázala zkombinovat vysokou funkci s rodičovstvím.

Její o generaci mladší zaměstnavatel je na tom s pěnezi také celkem dobře. Mark Zuckerberg totiž ještě před třicítkou  stihl prodat akcie za dvě miliardy a ještě jednu miliardu věnovat  Valley Community Foundation a momentálně je třiadvacátým nejbohatším člověkem na světě.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Padají vlády, nefungují konzole a je vedro

Pokud jste to ještě nezaregistrovali, českou politikou otřásají drobné skandálky. A lidová tvořivost to samozřejmě nemohla přejít bez povšimnutí. Cílem fórků internetových uživatelů ze světa nejsou ani tak politici, jako spíš herní konzole, tedy hlavně jedna z nich. A taky přichází Superman, a taky je horko. A taky další nesmysly a dokonce i nějaké ty Opráski... Užijte si to!