Sheryl Sandberg se díky Facebooku stává jednou z nejmladších miliardářek světa

Miliardářský klub může přivítat novou členku. Jmění čtyřiačtyřicetileté Sandbergové totiž díky ceně akcií Facebooku momentálně přeskočilo magickou hranici jedné miliardy dolarů.

Podle Bloombergu drží Sandberg ještě akcie v aktuální hodnotě 750 milionů s tím, že pár tisíc cenných papírů už prodala. A to přibližně za 300 milionů.

Manažerka pochází stejně jako její kolegyně v Yahoo z talentové líhně Googlu a podle Davida Kirkpatricka, autora knížky The Facebook Effect má opravdové štěstí na to, ocitnout se v pravý čas na pravém místě.

Absolventka Harvardu začala hned po škole pracovat v poradenské agentuře McKinsey, odkud většinou vede cesta rovnou do velkých korporací. Sheryl to ale vzala přes ministerstvo financí, kde sloužila za doby vlád Billa Clintona.

V roce 2001 už ale začala její kariéra ve světě internetu. Stala se totiž viceprezidentkou pro prodej online reklamy v Googlu. Po šesti letech ale přišla na jednu vánoční party, kde potkala Marka Zuckerberga a bylo vymalováno. Od března 2008 vyměnila vyhledávač za sociální síť. Její role je jasná – zajistit, aby Facebook vydělával a o to se hned po nástupu začala snažit.

sandberg-cartoon

Loni také vydala svou první knihu Lean in, ve které na základě svého příběhu radí ženám, jak si plní své sny a boří mýty ohledně spojení kariéry a mateřství. Podobně jako třeba Marissa Mayer totiž dokázala zkombinovat vysokou funkci s rodičovstvím.

Její o generaci mladší zaměstnavatel je na tom s pěnezi také celkem dobře. Mark Zuckerberg totiž ještě před třicítkou  stihl prodat akcie za dvě miliardy a ještě jednu miliardu věnovat  Valley Community Foundation a momentálně je třiadvacátým nejbohatším člověkem na světě.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Příběhy uplynulého roku v tweetech

Boj za svobodu internetu, SOPA a PIPA, prezidentské volby, přírodní katastrofy, úmrtí celebrit, nákup Instagramu, přistání Curiosity na Marsu, války a mnoho dalšího. To vše v roce 2012 sledovaly a komentovaly miliony obyvatel planety na Twitteru a z jejich tweetů vzniklo nové video shrnující posledních 12 měsíců.
Přečtěte si více

Už příští úterý proběhne v Praze další Foursquare Day

Fanoušci již tradičně zasvětili 16. duben službě Foursquare, den, jehož datum matematicky odpovídá anglickému "four squared", tedy čtyři na druhou. Akce a srazy fanoušků se v tento den každoročně konají po celém světě a nejinak je tomu i v Praze. Tentokrát bude Foursquare Day pod taktovkou studentů z ČZU, jejichž Akční tým se ujal letošní organizace.
Přečtěte si více

Zatímco Zynga dál propouští, Facebook hlásí nejlepší herní čtvrtletí

Herní gigant Zynga, který svého času neskutečným způsobem dokázal využít platformu Facebooku a vybudovat na ní obrovský herní kolos, se dál potácí v problémech. To se ale netýká sociální sítě, na které herní společnost svůj úspěch kdysi postavila. Zatímco Zynga své patálie řeší propouštěním, hrám se na Facebooku daří více než kdy dřív a přinesly rekordní příjmy.